Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U BOYS RIAS
Flight Notice:

Do not miss the Fall 2019 end of season Georgia Soccer recreational tournament

Sign up today!

FALL FINALE
For Rec Teams Only
November 9-10

www.gafallfinale.com


       


TYSA U19B Green -- (0Y132-18RB9U-0004)

Bracket


ALL A


 
Group -- A
A2 : Alpharetta Arsenal
A3 : Atlanta City F - BR19U
A4 : Atlanta Fire United - BR19U
A5 : Atlanta Fire United - Rengifo
A6 : Attack Youth Soccer Club (AYSC)
A7 : CGSAWR Fire
A8 : Cherokee Predators
A9 : Cherokee Pumas
A10 : Cherokee Revolution
A11 : Cherokee Tigers
A12 : Columbus Avengers
A13 : Columbus Knights
A14 : Columbus SC
A15 : Covington YMCA - BR19U
A16 : DDYSC - Academe of the Oaks
A17 : DDYSC - Freeland
A18 : Fugees Soccer Club - BU19
A19 : Georgia Storm Villa Rica - U19 Boys
A20 : GSA North Recreation - 19UB Pathiranage
A21 : GSA North Recreation - 19UB Winberg
A22 : HCSA Easterwood U19B
A23 : HCSA Ngezem U19B
A24 : Inter Atlanta 19UC Payne/Eaves/Kadragic
A25 : Inter Atlanta 19UC Soto/Epstein/Robertson
A26 : Jackson United FC
A27 : Jasper County Recreational Dept. - BR19U
A28 : Judah Soccer Association - BR19U
A29 : Lawrenceville U19B Sharks
A30 : Lazers SC
A31 : LSA Atletico - U19B
A32 : LSA Deportivo - U19B
A33 : LSA FC United - U19B
A34 : MAYS East Cobb - England
A35 : MAYS East Cobb - TC United
A36 : NTH MN Patrick Muffin Men
A37 : NTH MN Tis Pope United
A38 : NTH QP Bebiak Dynamo
A39 : NTH QP Wehunt Tigers
A40 : NTH-Smyrna Benfica
A41 : NTH-Smyrna Lions
A42 : PCFC - B19U - Frank
A43 : Roswell Atlanta - BR19U
A44 : SSA Cobb 19U Boys Arsenal -Mills
A45 : SSA Cobb 19UB Real Salt Lake-Moctezuma
A46 : SSA Coweta U19B- Mangarelli
A47 : SSA Kennesaw U19B-Baltzell/Triana(T/TH 8-9)
A48 : SSA Paulding 19ub Wolfpack United
A49 : Steamers FC - BR19U
A50 : TYSA U19B Gold
A51 : TYSA U19B Green
A52 : U19B PIKE STORM
A53 : UFA (M) Blades
A54 : UFA (P) Allstars
A55 : UFA (P) Silverbacks

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249046  Granite Complex  11:30 AM  1 A51 vs A17TYSA U19B Greenvs.DDYSC - Freeland

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249060  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A29 vs A51Lawrenceville U19B Sharksvs.TYSA U19B Green

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249129  Jones Briddge Park  01:00 PM  3 A42 vs A51PCFC - B19U - Frankvs.TYSA U19B Green

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249142  Henderson Park / Livsey Field  01:00 PM  6 A51 vs A24TYSA U19B Greenvs.Inter Atlanta 19UC Payne/Eaves/Kadragic

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249158  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 A51 vs A16TYSA U19B Greenvs.DDYSC - Academe of the Oaks

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249169  SOUTHEAST ATHLETIC COMPLEX  04:00 PM  1 A6 vs A51Attack Youth Soccer Club (AYSC)vs.TYSA U19B Green

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249194  Henderson Park / Livsey Field  10:45 AM  6 A51 vs A50TYSA U19B Greenvs.TYSA U19B Gold

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249287  Henderson Park / Livsey Field  12:45 PM  6 A51 vs A15TYSA U19B Greenvs.Covington YMCA - BR19U

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249096  Henderson Park / Livsey Field  02:45 PM  6 A51 vs A25TYSA U19B Greenvs.Inter Atlanta 19UC Soto/Epstein/Robertson

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249308  Noonday Park  01:00 PM  11 A39 vs A51NTH QP Wehunt Tigersvs.TYSA U19B Green

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249255  Bethesda Park  05:00 PM  Bute A49 vs A51Steamers FC - BR19Uvs.TYSA U19B Green