Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U BOYS RIAS
Flight Notice:

Do not miss the Fall 2019 end of season Georgia Soccer recreational tournament

Sign up today!

FALL FINALE
For Rec Teams Only
November 9-10

www.gafallfinale.com


       


TYSA U19B Gold -- (0Y132-18RB9U-0003)

Bracket


ALL A


 
Group -- A
A2 : Alpharetta Arsenal
A3 : Atlanta City F - BR19U
A4 : Atlanta Fire United - BR19U
A5 : Atlanta Fire United - Rengifo
A6 : Attack Youth Soccer Club (AYSC)
A7 : CGSAWR Fire
A8 : Cherokee Predators
A9 : Cherokee Pumas
A10 : Cherokee Revolution
A11 : Cherokee Tigers
A12 : Columbus Avengers
A13 : Columbus Knights
A14 : Columbus SC
A15 : Covington YMCA - BR19U
A16 : DDYSC - Academe of the Oaks
A17 : DDYSC - Freeland
A18 : Fugees Soccer Club - BU19
A19 : Georgia Storm Villa Rica - U19 Boys
A20 : GSA North Recreation - 19UB Pathiranage
A21 : GSA North Recreation - 19UB Winberg
A22 : HCSA Easterwood U19B
A23 : HCSA Ngezem U19B
A24 : Inter Atlanta 19UC Payne/Eaves/Kadragic
A25 : Inter Atlanta 19UC Soto/Epstein/Robertson
A26 : Jackson United FC
A27 : Jasper County Recreational Dept. - BR19U
A28 : Judah Soccer Association - BR19U
A29 : Lawrenceville U19B Sharks
A30 : Lazers SC
A31 : LSA Atletico - U19B
A32 : LSA Deportivo - U19B
A33 : LSA FC United - U19B
A34 : MAYS East Cobb - England
A35 : MAYS East Cobb - TC United
A36 : NTH MN Patrick Muffin Men
A37 : NTH MN Tis Pope United
A38 : NTH QP Bebiak Dynamo
A39 : NTH QP Wehunt Tigers
A40 : NTH-Smyrna Benfica
A41 : NTH-Smyrna Lions
A42 : PCFC - B19U - Frank
A43 : Roswell Atlanta - BR19U
A44 : SSA Cobb 19U Boys Arsenal -Mills
A45 : SSA Cobb 19UB Real Salt Lake-Moctezuma
A46 : SSA Coweta U19B- Mangarelli
A47 : SSA Kennesaw U19B-Baltzell/Triana(T/TH 8-9)
A48 : SSA Paulding 19ub Wolfpack United
A49 : Steamers FC - BR19U
A50 : TYSA U19B Gold
A51 : TYSA U19B Green
A52 : U19B PIKE STORM
A53 : UFA (M) Blades
A54 : UFA (P) Allstars
A55 : UFA (P) Silverbacks

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249028  Covington Y Outdoor Center  12:15 PM  3 A15 vs A50Covington YMCA - BR19Uvs.TYSA U19B Gold

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249069  Granite Complex  12:00 PM  1 A50 vs A39TYSA U19B Gold vs.NTH QP Wehunt Tigers

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249095  Granite  09:00 AM  1 A50 vs A49TYSA U19B Gold vs.Steamers FC - BR19U

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249131  Henderson Park / Livsey Field  10:45 AM  6 A50 vs A16TYSA U19B Gold vs.DDYSC - Academe of the Oaks

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249157  Henderson Park / Livsey Field  01:00 PM  6 A50 vs A42TYSA U19B Gold vs.PCFC - B19U - Frank

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249165  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A24 vs A50Inter Atlanta 19UC Payne/Eaves/Kadragicvs.TYSA U19B Gold

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249194  Henderson Park / Livsey Field  10:45 AM  6 A51 vs A50TYSA U19B Greenvs.TYSA U19B Gold

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249104  Arizona Avenue  02:00 PM  2 A25 vs A50Inter Atlanta 19UC Soto/Epstein/Robertsonvs.TYSA U19B Gold

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249286  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 A50 vs A36TYSA U19B Gold vs.NTH MN Patrick Muffin Men

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249297  Wade Walker Park  12:30 PM  9 A17 vs A50DDYSC - Freelandvs.TYSA U19B Gold

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome Team Away Team
 249259  SOUTHEAST ATHLETIC COMPLEX  04:00 PM  1 A6 vs A50Attack Youth Soccer Club (AYSC)vs.TYSA U19B Gold