Username: 
  Password: 

Team Schedules - 13U Classic II East
       


Steamers FC - 07B - Elite - CL II E -- (0Y167-01CB3U-0009)

Bracket


ALL B


Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195481  Bethesda Park  01:00 PM  Park B11 vs B4Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 0 vs.Alliance SC-Gainesville 07B Archies - CL II E6

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195488  Ridgeview Charter School  02:30 PM  1 B5 vs B11Concorde Fire 2007 Boys Central Black - B13U - CL II E 1 vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195494  Bethesda Park  09:00 AM  Bute B11 vs B6Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 0 vs.GSA North 07B Red - CL II E1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195520  Bethesda Park  03:00 PM  Park B11 vs B10Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 6 vs.Rapids FC 13UB - CL II E0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195501  GSA  11:30 AM  Bend B7 vs B11GSA South 07 B Red - CL II E 0 vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195514  Harmony Grove  01:00 PM  1 B9 vs B11PPA KSA 07 Premier - B13U - CL II E 3 vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195507  Bethesda Park  05:00 PM  Bute B11 vs B8Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 2 vs.LSA 07B Navy - CL II E2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195532  Henderson Park / Livsey Field  01:00 PM  6 B12 vs B11Triumph 07 Boys - CL II E 3 vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195538  Bethesda Park  09:00 AM  Bute B11 vs B13Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 1 vs.UFA Norcross 07B Black - CL II E3

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195539  Morgan County Soccer Complex  02:00 PM  1 B1 vs B11MAYSA 2007 Boys U13 - CL II E 1 vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E4

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195546  Bethesda Park  03:00 PM  Bute B11 vs B2Steamers FC - 07B - Elite - CL II E 0 vs.All-In FC 07 Sugar Hill - CL II E5

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 195553  Pinecrest Academy  01:15 PM  1 B3 vs B11Atlanta Fire-U13 Boys Premier (2007) - CL II E 0 vs.Steamers FC - 07B - Elite - CL II E2