Username: 
  Password: 

Team Schedules - 13U Classic IV West
       


SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West -- (0Y160-0ECB3U-0009)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL D


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 D4 : Georgia Storm 07B Silver - CL IV West55052555555047 22  18  1 0
 D7 : O.S.A. 13U - CL IV West55550520555042 20  23  0 0
 D11 : Ambush SC B07 Grey - CL IV West05555550005035 8  20  1 0
 D8 : Roswell Santos White 07 - CL IV West55205502505034 4  21  1 0
 D12 : NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV West50052255055034 10  13  0 0
 D1 : BFC - 07B Black - CL IV West02525225550033 10  12  0 0
 D10 : UFA 07B White - CL IV West50500525500027 5  12  0 0
 D2 : Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL 52050500500022 0  29  1 0
 D9 : SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West05550000000015 -12  43  0 0
 D3 : Georgia Express FC 07B Select - CL IV West00000250520014 -10  24  1 0
 D6 : IAFC 07 Boys Silver - CL IV West0020020005009 -24  46  2 0
 D5 : IAFC 07 Boys Bronze - CL IV West00000000-4000-4 -33  63  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179980  Galloway Athletic Complex  03:00 PM  1 D9 vs D4SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West 3 vs.Georgia Storm 07B Silver - CL IV West4

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179993  Galloway Athletic Complex  11:45 AM  1 D9 vs D6SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West 9 vs.IAFC 07 Boys Silver - CL IV West1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 179987  Wade Walker Park  09:00 AM  5 D5 vs D9IAFC 07 Boys Bronze - CL IV West 3 vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180040  Peachtree Ridge Park  01:00 PM  7 D3 vs D9Georgia Express FC 07B Select - CL IV West 1 vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180006  Galloway Athletic Complex  02:45 PM  1 D9 vs D8SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West 2 vs.Roswell Santos White 07 - CL IV West4

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180013  Noonday Park  04:30 PM  03 D12 vs D9NTH NASA 07 Select MN/QP - CL IV West 3 vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180018  Fowler Park  11:00 AM  10 D10 vs D9UFA 07B White - CL IV West 2 vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180026  Oglethorpe Salamone  12:00 PM  1 D1 vs D9BFC - 07B Black - CL IV West 6 vs.SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West1

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180033  Galloway Athletic Complex  12:45 PM  1 D9 vs D2SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West 3 vs.Concorde Fire 2007 Boys Central White - B13U - CL IV West5

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180000  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1 D9 vs D7SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West 2 vs.O.S.A. 13U - CL IV West9

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180024  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1A D9 vs D11SSA Northside 07B Select Yellow 2 - CL IV West 3 vs.Ambush SC B07 Grey - CL IV West5