Username: 
  Password: 

Team Schedules - 16U Classic III West
       


Steamers FC - 04B - Elite - CL III West -- (0Y167-01CB6U-0013)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244756  Bethesda Park  01:00 PM  Bute T7 vs T12Steamers FC - 04B - Elite - CL III West 3 vs.GSA South 04 B White - CL III West1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244761  Bethesda Park  03:00 PM  Park T7 vs T3Steamers FC - 04B - Elite - CL III West 0 vs.GSA North 04B White - CL III West1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244778  Gary Pirkle  09:15 AM  1 T9 vs T7All-In FC 04 Sugar Hill - CL III West 1 vs.Steamers FC - 04B - Elite - CL III West5

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244785  Poole Recreation Center  01:30 PM  1 T11 vs T7Lake Country United 04 Premier - CL III W 1 vs.Steamers FC - 04B - Elite - CL III West2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 255227  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 T2 vs T7GA Rush B2004 Azul - CL III West 1 vs.Steamers FC - 04B - Elite - CL III West5

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244771  Holland Sports Complex  10:00 AM  3 T1 vs T7ATHENS UNITED 04 BLACK - CL III West 2 vs.Steamers FC - 04B - Elite - CL III West6

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244799  Bethesda Park  11:00 AM  Park T7 vs T4Steamers FC - 04B - Elite - CL III West 5 vs.UFA 04B Black - CL III West1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244766  Bethesda Park  11:00 AM  Bute T7 vs T5Steamers FC - 04B - Elite - CL III West 3 vs.Atlanta Fire - U16 Boys Premier (2004) - CL III West1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244806  Allen Creek  11:00 AM  3 T6 vs T7LSA 04B Navy - CL III West 2 vs.Steamers FC - 04B - Elite - CL III West5

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244746  Providence Christian Academy  01:00 PM  1 T7 vs T8Steamers FC - 04B - Elite - CL III West 0 vs.Toluca TASA 04 North Premiere - CL III West1