Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic II Red
       


BFC - 06B Black - CL II Red -- (0Y302-03CB4U-0047)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL B


Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30515  Ridgeview Charter School  01:00 PM  1 B2 vs B1Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red 0 vs.BFC - 06B Black - CL II Red3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30571  Friendly City Park  10:00 AM  3 B10 vs B1UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 1 vs.BFC - 06B Black - CL II Red2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30536  Oglethorpe Salamone  01:30 PM  1 B1 vs B5BFC - 06B Black - CL II Red 2 vs.GSA South 06 B Red - CL II Red1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30543  Grimes Bridge  02:15 PM  2 B6 vs B1Roswell Santos Red 06 - CL II Red 1 vs.BFC - 06B Black - CL II Red1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30564  Fulton Leadership Academy  10:00 AM  1 B9 vs B1Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red 0 vs.BFC - 06B Black - CL II Red2

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30550  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 B1 vs B7BFC - 06B Black - CL II Red 2 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30578  Oglethorpe Salamone  10:00 AM  1 B1 vs B11BFC - 06B Black - CL II Red 4 vs.2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 266968  Badger Creek Complex  09:00 AM  1 B3 vs B1Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 1 vs.BFC - 06B Black - CL II Red2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30592  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 B1 vs B13BFC - 06B Black - CL II Red 0 vs.MSC 2006 Elite - CL II Red2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30557  Tramore  01:30 PM  10 B8 vs B1SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 1 vs.BFC - 06B Black - CL II Red2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30585  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 B1 vs B12BFC - 06B Black - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red