Username: 
  Password: 

Team Schedules - 16U Classic I
       


CFC Red Star - B16U Elite - CL I -- (0Y154-02CB6U-0016)
Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244536  Badger Creek Complex  05:00 PM  4 A6 vs A8Georgia Impact SC 04B Elite - CL I 2 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244565  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A11 vs A8LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I 3 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244554  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A8Steamers FC - 04B - Premier - CL I 0 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244571  CYSA  02:00 PM  9 A8 vs A12CFC Red Star - B16U Elite - CL I 3 vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244586  Silverbacks Park  06:00 PM  8 A2 vs A8Atlanta City FC - B16U - CL I 3 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244607  CYSA  12:00 PM  8 A8 vs A5CFC Red Star - B16U Elite - CL I 6 vs.RYSA Revolution 04 Blue - CL I2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244576  Poole Recreation Center  05:45 PM  1 A13 vs A8Lake Country United 04 Elite - CL I 3 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244600  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A A4 vs A8OconeeFC 16U Boys - CL I 0 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244579  CYSA  05:00 PM  10 A8 vs A1CFC Red Star - B16U Elite - CL I 2 vs.GA Rush B2004 - CL I4

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244593  CYSA  04:00 PM  10 A8 vs A3CFC Red Star - B16U Elite - CL I 0 vs.Chiefs Premier 04 - CL I2

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244542  CYSA  07:30 PM  11 A8 vs A7CFC Red Star - B16U Elite - CL I 6 vs.AFC Lightning 04 Gold - CL I0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244560  Woodruff Farm  05:00 PM  2 A8 vs A10CFC Red Star - B16U Elite - CL I 0 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL I2