Username: 
  Password: 

Team Schedules - 13U Classic IV East
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL D


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 D11 : UFA United FC 07B Black - CL IV East55555555555055 42  12  3 2
 D10 : UFA Mountains 07B White - CL IV East55555500555045 16  25  0 0
 D9 : Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East25555050555042 22  20  1 0
 D1 : Alliance SC 07B - CL IV East22555550000029 4  28  0 0
 D8 : Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East00505205255029 2  27  3 0
 D12 : UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East25052500550029 -1  25  1 0
 D7 : OconeeFC 13U BOYS - CL IV East50000055255027 -6  41  1 0
 D5 : Lake Country United 07 - CL IV E5200005550 022 0  28  2 0
 D4 : IAFC 07 Boys Gold - CL IV East20050200200011 -15  49  0 0
 D2 : ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East05052002000-410 -11  47  1 0
 D6 : NGA 07B - CL IV East00000055000010 -16  40  1 0
 D3 : Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East0000000000 00 -37  70  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180477  Fannin Co. Recreation Complex  01:30 PM  3 D10 vs D3UFA Mountains 07B White - CL IV East 12 vs.Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East1
 180479  Peachtree Ridge Park  02:00 PM  7 D8 vs D5Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East 1 vs.Lake Country United 07 - CL IV E3
 180476  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 D11 vs D2UFA United FC 07B Black - CL IV East 15 vs.ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East0
 180481  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 D12 vs D1UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East 2 vs.Alliance SC 07B - CL IV East2
 180480  Oconee Veterans Park  03:00 PM  B D7 vs D6OconeeFC 13U BOYS - CL IV East 6 vs.NGA 07B - CL IV East4
 180478  Barrow County Leisure Services  04:00 PM  6 D9 vs D4Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East 3 vs.IAFC 07 Boys Gold - CL IV East3

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180495  Bunten Road Park  09:00 AM  2 D3 vs D2Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East 0 vs.ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East5
 180489  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  4 D11 vs D4UFA United FC 07B Black - CL IV East 10 vs.IAFC 07 Boys Gold - CL IV East1
 180500  West Jackson MS  01:00 PM  1 D1 vs D5Alliance SC 07B - CL IV East 2 vs.Lake Country United 07 - CL IV E2
 180504  Barrow County Leisure Services  02:45 PM  6 D9 vs D8Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East 5 vs.Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East0
 180497  UNG  04:30 PM  1 D6 vs D10NGA 07B - CL IV East 1 vs.UFA Mountains 07B White - CL IV East5

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180487  Rhodes Jordan Park  09:00 AM  3 D12 vs D7UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East 9 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL IV East1
 180483  Bunten Road Park  09:00 AM  2 D3 vs D11Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East 0 vs.UFA United FC 07B Black - CL IV East15
 180484  Wade Walker Park  12:00 PM  5 D4 vs D10IAFC 07 Boys Gold - CL IV East 1 vs.UFA Mountains 07B White - CL IV East6
 180485  Poole Recreation Center  01:00 PM  1 D5 vs D9Lake Country United 07 - CL IV E 1 vs.Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East3
 180486  Peachtree Ridge Park  02:00 PM  7 D6 vs D8NGA 07B - CL IV East 2 vs.Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180506  UNG  02:30 PM  1 D6 vs D1NGA 07B - CL IV East 0 vs.Alliance SC 07B - CL IV East5
 180510  Peachtree Ridge Park  02:45 PM  7 D8 vs D10Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East 3 vs.UFA Mountains 07B White - CL IV East4
 180511  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 D12 vs D9UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East 1 vs.Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East5
 180496  Poole Recreation Center  03:00 PM  1 D5 vs D11Lake Country United 07 - CL IV E 2 vs.UFA United FC 07B Black - CL IV East6
 180508  Arizona Avenue  03:30 PM  2 D4 vs D3IAFC 07 Boys Gold - CL IV East 6 vs.Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180493  Eagles Soccer Academy  09:00 AM  3 D2 vs D12ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East 1 vs.UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East2
 180492  Peachtree Ridge Park  10:30 AM  7 D8 vs D7Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East 3 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL IV East2
 180491  Barrow County Leisure Services  11:45 AM  6 D9 vs D6Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East 4 vs.NGA 07B - CL IV East1
 180490  Fannin Co. Recreation Complex  12:00 PM  3 D10 vs D5UFA Mountains 07B White - CL IV East 3 vs.Lake Country United 07 - CL IV E2
 180488  West Jackson MS  06:00 PM  1 D1 vs D3Alliance SC 07B - CL IV East 5 vs.Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180507  Poole Recreation Center  02:00 PM  1 D5 vs D2Lake Country United 07 - CL IV E 2 vs.ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East3
 180509  Oconee Veterans Park  02:30 PM  A D7 vs D11OconeeFC 13U BOYS - CL IV East 1 vs.UFA United FC 07B Black - CL IV East7
 180516  Roper Park  04:00 PM  5 D10 vs D9UFA Mountains 07B White - CL IV East 2 vs.Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180499  Shakerag Elementary  01:45 PM  1 D8 vs D12Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East 2 vs.UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East2
 180494  Arizona Avenue  04:30 PM  2 D4 vs D1IAFC 07 Boys Gold - CL IV East 2 vs.Alliance SC 07B - CL IV East4
 180498  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A D7 vs D9OconeeFC 13U BOYS - CL IV East 0 vs.Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180501  Eagles Soccer Academy  10:15 AM  3 D2 vs D4ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East 4 vs.IAFC 07 Boys Gold - CL IV East4
 180505  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 D12 vs D3UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East 6 vs.Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180502  Pinckneyville Park - UFA Norcross  09:00 AM  5 D11 vs D6UFA United FC 07B Black - CL IV East 7 vs.NGA 07B - CL IV East2
 180482  Eagles Soccer Academy  09:00 AM  3 D2 vs D1ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East 2 vs.Alliance SC 07B - CL IV East4

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180512  West Jackson MS  09:00 AM  1 D1 vs D7Alliance SC 07B - CL IV East 5 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL IV East2
 180515  Summerour Middle School  10:00 AM  1 D11 vs D8UFA United FC 07B Black - CL IV East 4 vs.Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180518  Peachtree Ridge Park  01:45 PM  7 D8 vs D1Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East 2 vs.Alliance SC 07B - CL IV East1
 180519  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A D7 vs D2OconeeFC 13U BOYS - CL IV East 3 vs.ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East2
 180521  Poole Recreation Center  03:30 PM  1 D5 vs D4Lake Country United 07 - CL IV E 7 vs.IAFC 07 Boys Gold - CL IV East2
 180522  Barrow County Leisure Services  04:45 PM  6 D9 vs D11Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East 2 vs.UFA United FC 07B Black - CL IV East8

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180525  Eagles Soccer Academy  09:00 AM  3 D2 vs D8ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East 2 vs.Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East2
 180528  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 D11 vs D10UFA United FC 07B Black - CL IV East 9 vs.UFA Mountains 07B White - CL IV East0
 180526  Bunten Road Park  11:30 AM  2 D3 vs D7Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East 0 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL IV East2
 180524  West Jackson MS  12:30 PM  1 D1 vs D9Alliance SC 07B - CL IV East 1 vs.Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East5
 180527  Arizona Avenue  04:30 PM  3 D4 vs D6IAFC 07 Boys Gold - CL IV East 2 vs.NGA 07B - CL IV East4
 180529  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 D12 vs D5UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East 1 vs.Lake Country United 07 - CL IV E4

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180533  Oconee Veterans Park  01:45 PM  A D7 vs D4OconeeFC 13U BOYS - CL IV East 4 vs.IAFC 07 Boys Gold - CL IV East4
 180520  UNG  04:00 PM  1 D6 vs D3NGA 07B - CL IV East 6 vs.Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East0

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180503  Oconee Veterans Park  07:00 PM  A D7 vs D10OconeeFC 13U BOYS - CL IV East 3 vs.UFA Mountains 07B White - CL IV East2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180535  Rhodes Jordan Park  10:00 AM  3 D12 vs D11UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East 1 vs.UFA United FC 07B Black - CL IV East6
 180530  Fannin Co. Recreation Complex  03:00 PM  3 D10 vs D1UFA Mountains 07B White - CL IV East 4 vs.Alliance SC 07B - CL IV East3
 180532  Shakerag Elementary  03:15 PM  1 D8 vs D3Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East 5 vs.Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East0
 180531  Barrow County Leisure Services  05:30 PM  6 D9 vs D2Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East 9 vs.ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180534  UNG  03:30 PM  1 D6 vs D5NGA 07B - CL IV East 2 vs.Lake Country United 07 - CL IV E3
 180538  Barrow County Leisure Services  05:00 PM  6 D9 vs D3Piedmont SA - 07 - Gold - CL IV East 8 vs.Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East1

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180536  West Jackson MS  09:00 AM  1 D1 vs D11Alliance SC 07B - CL IV East 1 vs.UFA United FC 07B Black - CL IV East5
 180537  Eagles Soccer Academy  09:00 AM  3 D2 vs D10ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East 1 vs.UFA Mountains 07B White - CL IV East6
 180541  UNG  11:00 AM  1 D6 vs D12NGA 07B - CL IV East 2 vs.UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East3
 180539  Arizona Avenue  01:30 PM  2 D4 vs D8IAFC 07 Boys Gold - CL IV East 2 vs.Peachtree Ridge Lions FC 07B - CL IV East4
 180540  Poole Recreation Center  04:00 PM  1 D5 vs D7Lake Country United 07 - CL IV E 3 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL IV East5

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180517  Arizona Avenue  04:00 PM  1 D4 vs D12IAFC 07 Boys Gold - CL IV East 1 vs.UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East2

Bracket - Sunday, December 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180523  Fannin Co. Recreation Complex  05:00 PM  3 D10 vs D12UFA Mountains 07B White - CL IV East 1 vs.UFA Lawrenceville 07B Red - CL IV East0

Bracket - Tuesday, December 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180513  TBD C   --    --  D2 vs D6ATL E Doraville 07BU13 Red - CL IV East 0 vs.NGA 07B - CL IV East0

Bracket - Saturday, December 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 180514  Notre Dame Academy  11:00 AM  1 D3 vs D5Atlanta Fire - U13 Boys Gold (2007) - CL IV East   vs.Lake Country United 07 - CL IV E