Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U Athena B Orange
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B12 : Rapids FC 19UG - ATH B Orange555555552555057 38  3  1 0
 B10 : KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange555555255355055 35  6  9 1
 B9 : GSA North 01/02G Red - ATH B Orange505005555555045 22  14  1 0
 B8 : Toombs County SA G19U - ATH B Orange505505505355043 14  7  6 1
 B1 : Alliance SC 01G - ATH B Orange55505555005-4-333 18  17  0 0
 B11 : Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange552205500500029 -2  34  1 0
 B4 : Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange050500555200027 -2  28  2 0
 B7 : Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange0-42555000255025 6  24  1 0
 B3 : Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange050020050005017 -13  28  2 0
 B2 : ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange502200500000014 -12  42  0 0
 B5 : LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange02005000000007 -26  48  3 0
 B6 : Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange002050-4-400000-1 -30  77  2 0
 B13 : TRFC - G19U WACO - ATH B Orange0000-4-4-4-4-4-4-4-4-11-43 -48  65  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204723  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 B2 vs B13ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange 6 vs.TRFC - G19U WACO - ATH B Orange0
 204727  Thomson McDuffie Middle School  10:00 AM  1 B6 vs B9Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange 0 vs.GSA North 01/02G Red - ATH B Orange8
 204725  Bethesda Park  05:00 PM  Bute B4 vs B11Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange 1 vs.Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204740  Paul Thigpen Chevrolet  01:00 PM  1 B8 vs B9Toombs County SA G19U - ATH B Orange 1 vs.GSA North 01/02G Red - ATH B Orange0
 204755  Bethesda Park  03:00 PM  Park B3 vs B4Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange 0 vs.Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204729  Gordon Street Center  08:00 AM  1 B1 vs B2Alliance SC 01G - ATH B Orange 7 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange0
 204733  Harmony Grove  09:00 AM  1 B10 vs B6KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange 16 vs.Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange0
 204731  Ruby C. Fulbright Field  02:00 PM  2 B12 vs B4Rapids FC 19UG - ATH B Orange 8 vs.Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange0
 204730  Washington Co. HS  04:00 PM  1 B13 vs B3TRFC - G19U WACO - ATH B Orange 1 vs.Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange5
 204732  Silverbacks Park  05:00 PM  8 B11 vs B5Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange 5 vs.LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange1
 204734  Rabbit Hill Park  07:00 PM  5 B9 vs B7GSA North 01/02G Red - ATH B Orange 2 vs.Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204746  Rock Springs Soccer Complex  09:00 AM  1 B10 vs B8KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange 1 vs.Toombs County SA G19U - ATH B Orange0
 204754  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 B2 vs B5ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange 2 vs.LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange2
 204763  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 B9 vs B12GSA North 01/02G Red - ATH B Orange 1 vs.Rapids FC 19UG - ATH B Orange2
 204795  Washington Co. HS  04:00 PM  1 B13 vs B1TRFC - G19U WACO - ATH B Orange 0 vs.Alliance SC 01G - ATH B Orange11

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204738  Thomson McDuffie Middle School  10:00 AM  1 B6 vs B11Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange 2 vs.Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange2
 204737  Southern Pines Park  02:00 PM  1 B5 vs B12LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange 0 vs.Rapids FC 19UG - ATH B Orange9
 204735  Bethesda Park  03:00 PM  Park B3 vs B1Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange 0 vs.Alliance SC 01G - ATH B Orange4
 204739  MOBA / PAC  04:30 PM  1 B7 vs B10Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange
Forfeited Game
 0 vs.KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange4F

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204791  Bethesda Park  01:00 PM  Bute B3 vs B10Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange 2 vs.KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange4
 204789  West Jackson MS  02:45 PM  1 B1 vs B12Alliance SC 01G - ATH B Orange 0 vs.Rapids FC 19UG - ATH B Orange4
 204736  Bethesda Park  03:00 PM  Park B4 vs B13Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange 11 vs.TRFC - G19U WACO - ATH B Orange1
 204793  Southern Pines Park  05:00 PM  1 B5 vs B8LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange 1 vs.Toombs County SA G19U - ATH B Orange2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204741  West Jackson MS  08:30 AM  1 B1 vs B4Alliance SC 01G - ATH B Orange 4 vs.Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange1
 204742  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 B2 vs B3ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange 1 vs.Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange1
 204743  Washington Co. HS  11:00 AM  1 B13 vs B5TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
 0 vs.LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange4F
 204744  Ruby C. Fulbright Field  12:00 PM  2 B12 vs B6Rapids FC 19UG - ATH B Orange 18 vs.Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange0
 204745  Silverbacks Park  03:00 PM  8 B11 vs B7Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange 1 vs.Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204798  Rock Springs Soccer Complex  09:00 AM  1 B10 vs B4KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange 5 vs.Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange0
 204796  Rhodes Complex  03:00 PM  1 B12 vs B2Rapids FC 19UG - ATH B Orange 10 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange0
 204787  MOBA / PAC  04:00 PM  1 B7 vs B5Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange 5 vs.LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204752  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 B9 vs B10GSA North 01/02G Red - ATH B Orange 2 vs.KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange5
 204749  Washington Co. HS  10:00 AM  1 B6 vs B13Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange 4F vs.TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
0
 204724  Bethesda Park  11:00 AM  Bute B3 vs B12Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange 0 vs.Rapids FC 19UG - ATH B Orange5
 204748  Bethesda Park  05:00 PM  Park B4 vs B2Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange 3 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange0

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204794  Thomson McDuffie Middle School  11:00 AM  1 B6 vs B7Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange 2 vs.Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange7
 204799  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 B9 vs B5GSA North 01/02G Red - ATH B Orange 6 vs.LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange0
 204751  Paul Thigpen Chevrolet  02:30 PM  1 B8 vs B11Toombs County SA G19U - ATH B Orange 2 vs.Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204756  Washington Co. HS  10:00 AM  1 B13 vs B7TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
 0 vs.Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange4F
 204757  Ruby C. Fulbright Field  05:00 PM  2 B12 vs B8Rapids FC 19UG - ATH B Orange 1 vs.Toombs County SA G19U - ATH B Orange0

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204728  MOBA / PAC  01:30 PM  1 B7 vs B8Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange 0 vs.Toombs County SA G19U - ATH B Orange4

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204762  Tabernacle Baptist Church  03:00 AM  1 B8 vs B13Toombs County SA G19U - ATH B Orange 4F vs.TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
0
 204760  Thomson McDuffie Middle School  10:00 AM  1 B6 vs B2Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange
Forfeited Game
 0 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange4F

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204797  Silverbacks Park  02:00 PM  8 B11 vs B3Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange 3 vs.Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange0
 204766  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 B2 vs B7ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange 0 vs.Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange0
 204753  West Jackson MS  04:30 PM  1 B1 vs B6Alliance SC 01G - ATH B Orange 4F vs.Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204769  Washington Co. HS  12:00 PM  1 B13 vs B9TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
 0 vs.GSA North 01/02G Red - ATH B Orange4F
 204770  Ruby C. Fulbright Field  03:30 PM  2 B12 vs B10Rapids FC 19UG - ATH B Orange 1 vs.KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange1
 204767  Bethesda Park  05:00 PM  Park B3 vs B6Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange 3 vs.Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange0
 204768  Bethesda Park  05:00 PM  Bute B4 vs B5Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange 3 vs.LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange0
 204765  West Jackson MS  06:15 PM  1 B1 vs B8Alliance SC 01G - ATH B Orange 3 vs.Toombs County SA G19U - ATH B Orange0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204790  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 B2 vs B11ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange 4 vs.Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange5
 204800  Paul Thigpen Chevrolet  01:00 PM  1 B8 vs B6Toombs County SA G19U - ATH B Orange 11 vs.Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange0
 204747  Southern Pines Park  02:30 PM  1 B5 vs B1LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange 2 vs.Alliance SC 01G - ATH B Orange7
 204750  MOBA / PAC  03:00 PM  1 B7 vs B12Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange 1 vs.Rapids FC 19UG - ATH B Orange9

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204775  Harmony Grove  09:00 AM  1 B10 vs B13KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange 4F vs.TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
0
 204774  Thomson McDuffie Middle School  10:00 AM  1 B6 vs B4Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange 1 vs.Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange4

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204758  Pleasantdale Park  12:00 PM  2 B11 vs B9Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange 1 vs.GSA North 01/02G Red - ATH B Orange4

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204764  Bryson Park  07:00 PM  1 B10 vs B11KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange 10 vs.Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204778  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 B2 vs B9ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange 2 vs.GSA North 01/02G Red - ATH B Orange5
 204780  Bethesda Park  09:00 AM  Park B4 vs B7Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange 1 vs.Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange1
 204782  Washington Co. HS  10:00 AM  1 B13 vs B11TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
 0 vs.Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange4F
 204781  Southern Pines Park  01:00 PM  1 B5 vs B6LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange 0 vs.Thomson Revolution - G19U - ATH B Orange0
 204779  Bethesda Park  03:00 PM  Park B3 vs B8Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange 0 vs.Toombs County SA G19U - ATH B Orange1
 204777  West Jackson MS  06:30 PM  1 B1 vs B10Alliance SC 01G - ATH B Orange 1 vs.KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204771  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 B9 vs B1GSA North 01/02G Red - ATH B Orange 2 vs.Alliance SC 01G - ATH B Orange1
 204726  Southern Pines Park  01:30 PM  1 B5 vs B10LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange 0 vs.KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange7
 204776  Pleasantdale Park  02:00 PM  2 B11 vs B12Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange 0 vs.Rapids FC 19UG - ATH B Orange5
 204772  Paul Thigpen Chevrolet  02:00 PM  1 B8 vs B2Toombs County SA G19U - ATH B Orange 1 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange0
 204773  MOBA / PAC  05:00 PM  1 B7 vs B3Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange 3 vs.Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204785  Hebron Christian Academy  09:00 AM  1 B9 vs B3GSA North 01/02G Red - ATH B Orange 4 vs.Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange1
 204784  Bryson Park  11:00 AM  1 B10 vs B2KSA 01 Girls Premier - G19U - ATH B Orange 8 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - ATH B Orange0
 204783  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 B11 vs B1Lady Chiefs Premier 01 - ATH B Orange 2 vs.Alliance SC 01G - ATH B Orange4
 204786  Tabernacle Baptist Church  01:00 PM  1 B8 vs B4Toombs County SA G19U - ATH B Orange 2 vs.Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange1
 204788  Ruby C. Fulbright Field  03:00 PM  2 B12 vs B13Rapids FC 19UG - ATH B Orange 4F vs.TRFC - G19U WACO - ATH B Orange
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204792  Bethesda Park  01:00 PM  Bute B4 vs B9Steamers FC - 01G - Elite - ATH B Orange 0 vs.GSA North 01/02G Red - ATH B Orange4
 204761  TBD Athena   --    --  B5 vs B3LEGION FC DUBLIN 2002 (fka SAF) - ATH B Orange 0 vs.Steamers FC - 01G - Black - ATH B Orange2

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204759  MOBA Academy  02:00 PM  1 B7 vs B1Tiger Soccer Club SS U18G - ATH B Orange 4F vs.Alliance SC 01G - ATH B Orange
Forfeited Game
0