Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Athena D
       



Bracket


ALL D


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- D 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 D5 : OconeeFC 14U Girls - ATH D255555555042 23  3  0 0
 D7 : NSA Belles 13/14 - ATH D555555550040 25  4  0 0
 D3 : GA Rush G2006 Azul - ATH D555555002032 12  7  0 0
 D10 : Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D025055555032 11  10  0 0
 D8 : Mountain United S.A. - G14U - ATH D05550525-4023 7  13  1 0
 D11 : Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D500500205017 0  14  0 0
 D4 : SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D00050205-408 -14  25  0 0
 D9 : Lady Chiefs Premier 06 - ATH D000-42055008 -16  27  0 0
 D2 : BFC - 06B Black - ATH D05002000007 -13  21  0 0
 D1 : Georgia Express FC 06G Premier - ATH D00000000000 -35  64  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211602  Oglethorpe Salamone  11:30 AM  1 D2 vs D11BFC - 06B Black - ATH D 0 vs.Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D3
 211603  Stars Athletic Club  05:00 PM  5 D3 vs D10GA Rush G2006 Azul - ATH D 4 vs.Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211629  Stars Athletic Club  02:00 PM  4 D3 vs D4GA Rush G2006 Azul - ATH D 3 vs.SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D0
 211614  Oconee Veterans Park  02:30 PM  A D5 vs D10OconeeFC 14U Girls - ATH D 2 vs.Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211607  Peachtree Ridge Park  08:30 AM  7 D1 vs D2Georgia Express FC 06G Premier - ATH D 2 vs.BFC - 06B Black - ATH D7
 211608  Bunten Road Park  10:45 AM  2 D11 vs D3Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D 0 vs.GA Rush G2006 Azul - ATH D2
 211609  Woodlands Park  11:00 AM  1 D10 vs D4Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D 3 vs.SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D0
 211610  Pleasantdale Park  12:30 PM  2 D9 vs D5Lady Chiefs Premier 06 - ATH D 0 vs.OconeeFC 14U Girls - ATH D5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211628  Oglethorpe Salamone  12:00 PM  1 D2 vs D5BFC - 06B Black - ATH D 0 vs.OconeeFC 14U Girls - ATH D3
 211630  Bunten Road Park  12:30 PM  2 D11 vs D7Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D 1 vs.NSA Belles 13/14 - ATH D2
 211654  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 D9 vs D3Lady Chiefs Premier 06 - ATH D 0 vs.GA Rush G2006 Azul - ATH D6

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211612  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 D3 vs D1GA Rush G2006 Azul - ATH D 9 vs.Georgia Express FC 06G Premier - ATH D0
 211616  Northwest Whitfield HS  10:00 AM  1 D7 vs D8NSA Belles 13/14 - ATH D 5 vs.Mountain United S.A. - G14U - ATH D0
 211613  Cartersville Soccer Complex (CSC)  10:45 AM  3 D4 vs D11SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D 2 vs.Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211619  Bunten Road Park  12:30 PM  2 D11 vs D5Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D 1 vs.OconeeFC 14U Girls - ATH D2
 211621  Pleasantdale Park  01:00 PM  2 D9 vs D7Lady Chiefs Premier 06 - ATH D 0 vs.NSA Belles 13/14 - ATH D4
 211617  Jones Briddge Park  01:15 PM  3 D1 vs D4Georgia Express FC 06G Premier - ATH D 2 vs.SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D6
 211618  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 D2 vs D3BFC - 06B Black - ATH D 0 vs.GA Rush G2006 Azul - ATH D1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211640  Cartersville Soccer Complex (CSC)  12:30 PM  3 D4 vs D5SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D 0 vs.OconeeFC 14U Girls - ATH D4
 211635  Union Co. HS  03:00 PM  1 D8 vs D11Mountain United S.A. - G14U - ATH D 2 vs.Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211625  Northwest Whitfield HS  09:00 AM  1 D7 vs D10NSA Belles 13/14 - ATH D 4 vs.Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D2
 211623  Cartersville Soccer Complex (CSC)  02:15 PM  2 D4 vs D2SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D 0 vs.BFC - 06B Black - ATH D0
 211622  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A D5 vs D1OconeeFC 14U Girls - ATH D 6 vs.Georgia Express FC 06G Premier - ATH D0
 211626  Union Co. HS  05:00 PM  1 D8 vs D9Mountain United S.A. - G14U - ATH D 4F vs.Lady Chiefs Premier 06 - ATH D
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211632  Northwest Whitfield HS  04:00 PM  1 D7 vs D1NSA Belles 13/14 - ATH D 11 vs.Georgia Express FC 06G Premier - ATH D0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211638  Oglethorpe Salamone  10:00 AM  1 D2 vs D7BFC - 06B Black - ATH D 0 vs.NSA Belles 13/14 - ATH D4

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211637  Peachtree Ridge Park  10:15 AM  7 D1 vs D8Georgia Express FC 06G Premier - ATH D 0 vs.Mountain United S.A. - G14U - ATH D9
 211605  Oconee Veterans Park  02:00 PM  B D5 vs D8OconeeFC 14U Girls - ATH D 3 vs.Mountain United S.A. - G14U - ATH D0
 211641  Bunten Road Park  02:15 PM  2 D11 vs D9Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D 1 vs.Lady Chiefs Premier 06 - ATH D1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211636  Pleasantdale Park  04:00 PM  2 D9 vs D10Lady Chiefs Premier 06 - ATH D 0 vs.Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D3
 211634  Oconee Veterans Park  05:30 PM  A D5 vs D3OconeeFC 14U Girls - ATH D 3 vs.GA Rush G2006 Azul - ATH D0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211642  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 D9 vs D1Lady Chiefs Premier 06 - ATH D 4 vs.Georgia Express FC 06G Premier - ATH D0
 211643  Union Co. HS  12:00 PM  1 D8 vs D2Mountain United S.A. - G14U - ATH D 4 vs.BFC - 06B Black - ATH D0
 211646  Woodlands Park  01:00 PM  1 D10 vs D11Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D 3 vs.Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D0
 211644  Northwest Whitfield HS  02:30 PM  1 D7 vs D3NSA Belles 13/14 - ATH D 3 vs.GA Rush G2006 Azul - ATH D0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211648  Oglethorpe Salamone  08:30 AM  1 D2 vs D9BFC - 06B Black - ATH D 2 vs.Lady Chiefs Premier 06 - ATH D3
 211650  Cartersville Soccer Complex (CSC)  10:00 AM  2 D4 vs D7SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D 0 vs.NSA Belles 13/14 - ATH D5
 211649  Stars Athletic Club  01:00 PM  4 D3 vs D8GA Rush G2006 Azul - ATH D 1 vs.Mountain United S.A. - G14U - ATH D1
 211647  Peachtree Ridge Park  02:00 PM  7 D1 vs D10Georgia Express FC 06G Premier - ATH D 0 vs.Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D3
 211604  Cartersville Soccer Complex (CSC)  04:00 PM  2 D4 vs D9SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D 2 vs.Lady Chiefs Premier 06 - ATH D0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211655  Union Co. HS  10:00 AM  1 D8 vs D4Mountain United S.A. - G14U - ATH D 4F vs.SSA Chelsea 06G Select Green - ATH D
Forfeited Game
0
 211656  Northwest Whitfield HS  12:00 PM  1 D7 vs D5NSA Belles 13/14 - ATH D 0 vs.OconeeFC 14U Girls - ATH D1
 211653  Woodlands Park  01:00 PM  1 D10 vs D2Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D 1 vs.BFC - 06B Black - ATH D0
 211652  Pinecrest Academy  02:45 PM  1 D11 vs D1Atlanta Fire - U14 Girls Gold (2006) - ATH D 9 vs.Georgia Express FC 06G Premier - ATH D0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 211631  Woodlands Park  11:00 AM  1 D10 vs D8Concorde Fire 2006 Girls West Black - G14U - ATH D 4F vs.Mountain United S.A. - G14U - ATH D
Forfeited Game
0