Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U Classic II A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 111 : RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A55555555555 055 36  8  8 0
 16 : FFC Predators - CL II A0555555552 5047 25  11  4 0
 18 : Georgia Storm 01B Elite - CL II A555555555000045 14  26  11 1
 15 : DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A5525005525  034 14  8  6 0
 14 : Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U 5505000055 5030 10  26  11 1
 112 : AFC Lightning 01 Red - CL II A000555550505-530 2  27  5 0
 17 : Georgia Revolution FC - CL II A550000500555030 -1  35  5 1
 19 : GSA North 01/02B White - CL II A02555025005 -326 7  23  10 0
 11 : Alliance SC 01B - CL II A552000005500022 -7  30  4 1
 13 : ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A00502 0500  012 -21  33  2 0
 110 : GSA South 01 B Providence - CL II A02002500000009 -21  49  11 1
 113 : LSA 03B Navy - CL II A000020 2005-4-7-2 -21  41  3 0
 12 : Ambush SC B01 Red - CL II A00-40000020000-2 -37  63  8 2

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203959  Georgia Soccer Park  09:00 AM  4 14 vs 113Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A 6 vs.LSA 03B Navy - CL II A2
 203960  Wade Walker Park  09:00 AM  9 15 vs 112DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 1 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II A0
 203958  McCurry Park  11:00 AM  24 16 vs 111FFC Predators - CL II A 0 vs.RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A1
 203956  West Jackson MS  04:15 PM  1 11 vs 12Alliance SC 01B - CL II A 4 vs.Ambush SC B01 Red - CL II A2
 203957  Chestnut Log  05:00 PM  4 18 vs 19Georgia Storm 01B Elite - CL II A 6 vs.GSA North 01/02B White - CL II A0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203969  Wade Walker Park  12:00 PM  10 15 vs 13DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 6 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A0
 203961  Village Park  03:00 PM  1 17 vs 110Georgia Revolution FC - CL II A 4 vs.GSA South 01 B Providence - CL II A1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203967  PAC  09:00 AM  3 112 vs 17AFC Lightning 01 Red - CL II A 1 vs.Georgia Revolution FC - CL II A3
 203962  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 13 vs 11ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A 0 vs.Alliance SC 01B - CL II A4
 203964  Allen Creek  11:00 AM  2 113 vs 16LSA 03B Navy - CL II A 1 vs.FFC Predators - CL II A4
 203965  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 19 vs 110GSA North 01/02B White - CL II A 1 vs.GSA South 01 B Providence - CL II A1
 203963  Webb Bridge Park  07:30 PM  3 12 vs 14Ambush SC B01 Red - CL II A 0 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204026  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 19 vs 14GSA North 01/02B White - CL II A 5 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A2
 204027  Providence Christian Academy  03:00 PM  1 110 vs 13GSA South 01 B Providence - CL II A 1 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A2
 204019  Allen Creek  03:00 PM  2 113 vs 111LSA 03B Navy - CL II A 0 vs.RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A4
 203978  Chestnut Log  03:30 PM  4 18 vs 12Georgia Storm 01B Elite - CL II A 4F vs.Ambush SC B01 Red - CL II A
Forfeited Game
0
 203977  West Jackson MS  04:30 PM  1 11 vs 15Alliance SC 01B - CL II A 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203971  Providence Christian Academy  03:30 PM  1 110 vs 111GSA South 01 B Providence - CL II A 1 vs.RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A8
 203970  West Jackson MS  04:00 PM  1 11 vs 14Alliance SC 01B - CL II A 1 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A3
 203973  Boundary Waters  06:00 PM  2 18 vs 113Georgia Storm 01B Elite - CL II A 4 vs.LSA 03B Navy - CL II A2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204024  McCurry Park  04:00 PM  24 16 vs 17FFC Predators - CL II A 4 vs.Georgia Revolution FC - CL II A2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203974  RYSA  11:00 AM  Fam 111 vs 112RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A 6 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II A1
 204020  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 12 vs 19Ambush SC B01 Red - CL II A 0 vs.GSA North 01/02B White - CL II A6
 203979  Georgia Soccer Park  04:10 PM  3 14 vs 16Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A 0 vs.FFC Predators - CL II A3

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203998  Rabbit Hill Park  08:45 AM  Turf 19 vs 11GSA North 01/02B White - CL II A 4 vs.Alliance SC 01B - CL II A2
 204030  Georgia Soccer Park  09:00 AM  6 14 vs 111Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A 0 vs.RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A3
 203975  Providence Christian Academy  03:30 PM  1 110 vs 113GSA South 01 B Providence - CL II A 2 vs.LSA 03B Navy - CL II A2
 204028  Holland Sports Complex  04:00 PM  3 13 vs 112ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A 0 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II A6
 204033  McCurry Park  04:00 PM  24 16 vs 19FFC Predators - CL II A 4 vs.GSA North 01/02B White - CL II A1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203972  McCurry Park  05:00 PM  24 16 vs 12FFC Predators - CL II A 7 vs.Ambush SC B01 Red - CL II A2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203980  Providence Christian Academy  02:30 PM  1 110 vs 12GSA South 01 B Providence - CL II A 9 vs.Ambush SC B01 Red - CL II A0
 203982  Chestnut Log  05:00 PM  4 18 vs 14Georgia Storm 01B Elite - CL II A 4 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203985  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 13 vs 19ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A 2 vs.GSA North 01/02B White - CL II A2
 203984  PAC  11:00 AM  3 112 vs 113AFC Lightning 01 Red - CL II A 5 vs.LSA 03B Navy - CL II A3
 203983  Wade Walker Park  11:00 AM  9 15 vs 17DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 2 vs.Georgia Revolution FC - CL II A0

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203997  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 13 vs 113ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A   vs.LSA 03B Navy - CL II A 
 204025  Webb Bridge Park  03:00 PM  1 12 vs 111Ambush SC B01 Red - CL II A 1 vs.RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A10

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203986  PAC  01:00 PM  1 112 vs 12AFC Lightning 01 Red - CL II A 7 vs.Ambush SC B01 Red - CL II A0
 204029  Chestnut Log  02:00 PM  4 18 vs 17Georgia Storm 01B Elite - CL II A 4 vs.Georgia Revolution FC - CL II A1

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203981  McCurry Park  02:00 PM  22 16 vs 11FFC Predators - CL II A 4 vs.Alliance SC 01B - CL II A3
 204021  Chestnut Log  03:00 PM  4 18 vs 13Georgia Storm 01B Elite - CL II A 5 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203992  Providence Christian Academy  11:00 AM  1 110 vs 16GSA South 01 B Providence - CL II A 0 vs.FFC Predators - CL II A10
 203996  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 19 vs 17GSA North 01/02B White - CL II A 6 vs.Georgia Revolution FC - CL II A0
 203993  West Jackson MS  04:30 PM  1 11 vs 18Alliance SC 01B - CL II A 1 vs.Georgia Storm 01B Elite - CL II A3
 203994  Windsor Parkway Sports Complex  05:00 PM  7 15 vs 111DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 2 vs.RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A4

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204016  PAC  10:00 AM  3 112 vs 11AFC Lightning 01 Red - CL II A 2 vs.Alliance SC 01B - CL II A1
 204032  Alpharetta North Park  10:00 AM  1 12 vs 113Ambush SC B01 Red - CL II A 3 vs.LSA 03B Navy - CL II A3
 204022  Avondale Dunaire Park  11:00 AM  1 15 vs 18DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 2 vs.Georgia Storm 01B Elite - CL II A3
 204017  Village Park  05:00 PM  1 17 vs 14Georgia Revolution FC - CL II A 5 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A4

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203999  RYSA  09:00 AM  Fam 111 vs 17RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A 8 vs.Georgia Revolution FC - CL II A0
 204000  Providence Christian Academy  03:30 PM  1 110 vs 18GSA South 01 B Providence - CL II A 2 vs.Georgia Storm 01B Elite - CL II A5
 204001  Allen Creek  04:00 PM  3 113 vs 15LSA 03B Navy - CL II A 0 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A2
 204002  Webb Bridge Park  07:45 PM  3 12 vs 13Ambush SC B01 Red - CL II A 1 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A2

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203968  Rabbit Hill Park  01:00 PM  4 19 vs 112GSA North 01/02B White - CL II A 1 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II A2
 204023  Allen Creek  01:30 PM  1 113 vs 11LSA 03B Navy - CL II A 2 vs.Alliance SC 01B - CL II A4
 204007  Alpharetta North Park  03:45 PM  1 12 vs 15Ambush SC B01 Red - CL II A 1 vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A5

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204003  McCurry Park  07:00 PM  21 16 vs 112FFC Predators - CL II A 3 vs.AFC Lightning 01 Red - CL II A0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204008  RYSA  09:00 AM  Fam 111 vs 19RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A 4 vs.GSA North 01/02B White - CL II A2
 204009  West Jackson MS  09:45 AM  1 11 vs 110Alliance SC 01B - CL II A 2 vs.GSA South 01 B Providence - CL II A1
 204004  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 13 vs 14ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A 1 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A5
 204018  Wade Walker Park  11:00 AM  10 15 vs 16DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 0 vs.FFC Predators - CL II A0
 204006  Allen Creek  11:45 AM  2 113 vs 17LSA 03B Navy - CL II A 5 vs.Georgia Revolution FC - CL II A3
 204005  PAC  07:00 PM  5 112 vs 18AFC Lightning 01 Red - CL II A 5 vs.Georgia Storm 01B Elite - CL II A2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204031  Wade Walker Park  02:00 PM  9 15 vs 110DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 6 vs.GSA South 01 B Providence - CL II A0
 203995  PAC  03:00 PM  6 112 vs 14AFC Lightning 01 Red - CL II A 1 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A5
 203976  Village Park  03:00 PM  1 17 vs 13Georgia Revolution FC - CL II A 3 vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A0
 203966  RYSA  04:05 PM  Fri 111 vs 18RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A 6 vs.Georgia Storm 01B Elite - CL II A0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204014  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 13 vs 16ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A   vs.FFC Predators - CL II A 
 204013  Ocee Elementary  12:00 PM  1 14 vs 15Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A   vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 
 204015  Allen Creek  12:45 PM  1 113 vs 19LSA 03B Navy - CL II A
Forfeited Game
 0 vs.GSA North 01/02B White - CL II A4F
 204011  RYSA  01:00 PM  Fri 111 vs 11RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A 5 vs.Alliance SC 01B - CL II A1
 204012  Webb Bridge Park  06:30 PM  1 17 vs 12Georgia Revolution FC - CL II A 3 vs.Ambush SC B01 Red - CL II A0

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203988  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 19 vs 15GSA North 01/02B White - CL II A   vs.DDYSC 01 Wolves Elite - CL II A 
 203989  Providence Christian Academy  03:00 PM  1 14 vs 110Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Black - B19U - CL II A 6 vs.GSA South 01 B Providence - CL II A1
 203991  Village Park  03:00 PM  1 17 vs 11Georgia Revolution FC - CL II A 4 vs.Alliance SC 01B - CL II A0
 203987  Chestnut Log  05:00 PM  4 18 vs 16Georgia Storm 01B Elite - CL II A 1 vs.FFC Predators - CL II A4
 203990  RYSA  07:00 PM  Fre 111 vs 13RYSA Revolution 01-02 Blue - CL II A   vs.ATHENS UNITED 01 BLACK - CL II A 

Bracket - Saturday, November 23, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 204010  PAC  11:00 AM  3 112 vs 110AFC Lightning 01 Red - CL II A 3 vs.GSA South 01 B Providence - CL II A2