Username: 
  Password: 

Team Schedules - 16U Classic I  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : GA Rush B2004 - CL I5552052     024 2  13  5 0
 A11 : LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I25552       019 4  7  2 0
 A3 : Chiefs Premier 04 - CL I225522      018 2  8  2 0
 A4 : OconeeFC 16U Boys - CL I50255       017 8  6  0 0
 A2 : Atlanta City FC - B16U - CL I55250 0     017 8  8  2 0
 A10 : UFA South Georgia 04B Premier - CL I02555 0     017 5  10  1 1
 A6 : Georgia Impact SC 04B Elite - CL I520505      017 2  7  2 0
 A8 : CFC Red Star - B16U Elite - CL I00550 5     015 4  10  9 1
 A9 : Steamers FC - 04B - Premier - CL I5225000     014 -5  18  2 1
 A13 : Lake Country United 04 Elite - CL I020205      09 -5  9  6 0
 A5 : RYSA Revolution 04 Blue - CL I000205 0    07 -7  20  4 0
 A12 : Roswell Santos Blue 04 - CL I00200002    04 -14  20  6 2
 A7 : AFC Lightning 04 Gold - CL I020         02 -4  8  4 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244535  RYSA  11:00 AM  Fri A5 vs A9RYSA Revolution 04 Blue - CL I 2 vs.Steamers FC - 04B - Premier - CL I3
 244533  Silverbacks Park  01:00 PM  Ren A3 vs A11Chiefs Premier 04 - CL I 1 vs.LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I1
 244531  Stars Athletic Club  03:00 PM  5 A1 vs A13GA Rush B2004 - CL I 3 vs.Lake Country United 04 Elite - CL I1
 244532  Silverbacks Park  04:15 PM  Coke A2 vs A12Atlanta City FC - B16U - CL I 5 vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I0
 244534  Oconee Veterans Park  06:00 PM  B A4 vs A10OconeeFC 16U Boys - CL I 4 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL I2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244561  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 A1 vs A5GA Rush B2004 - CL I 4 vs.RYSA Revolution 04 Blue - CL I3
 244589  Poole Recreation Center  09:00 AM  1 A13 vs A10Lake Country United 04 Elite - CL I 1 vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL I1
 244599  Silverbacks Park  02:00 PM  Ren A3 vs A9Chiefs Premier 04 - CL I 1 vs.Steamers FC - 04B - Premier - CL I1
 244536  Badger Creek Complex  05:00 PM  4 A6 vs A8Georgia Impact SC 04B Elite - CL I 2 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244537  Poole Recreation Center  09:00 AM  1 A13 vs A2Lake Country United 04 Elite - CL I 0 vs.Atlanta City FC - B16U - CL I3
 244539  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  9 A11 vs A4LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I 2 vs.OconeeFC 16U Boys - CL I1
 244540  Friendly City Park  12:00 PM  5 A10 vs A5UFA South Georgia 04B Premier - CL I 3 vs.RYSA Revolution 04 Blue - CL I2
 244541  Bethesda Park  05:00 PM  Park A9 vs A6Steamers FC - 04B - Premier - CL I 3 vs.Georgia Impact SC 04B Elite - CL I3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244567  Badger Creek Complex  11:00 AM  4 A6 vs A1Georgia Impact SC 04B Elite - CL I 0 vs.GA Rush B2004 - CL I1
 244557  RYSA  12:00 PM  Fri A5 vs A13RYSA Revolution 04 Blue - CL I 1 vs.Lake Country United 04 Elite - CL I1
 244565  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A11 vs A8LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I 3 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I2
 244584  Friendly City Park  04:00 PM  5 A10 vs A12UFA South Georgia 04B Premier - CL I 4 vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244546  RYSA  01:00 PM  Fam A5 vs A11RYSA Revolution 04 Blue - CL I 1 vs.LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I3
 244548  McCurry Park  03:00 PM  23 A7 vs A9AFC Lightning 04 Gold - CL I 1 vs.Steamers FC - 04B - Premier - CL I3
 244545  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A A4 vs A12OconeeFC 16U Boys - CL I 1 vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I1
 244544  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A3 vs A13Chiefs Premier 04 - CL I 1 vs.Lake Country United 04 Elite - CL I0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244538  Pleasantdale Park  04:00 PM  1 A3 vs A12Chiefs Premier 04 - CL I 3 vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244554  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A8Steamers FC - 04B - Premier - CL I 0 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1
 244551  Grimes Bridge  02:30 PM  2 A12 vs A5Roswell Santos Blue 04 - CL I 0 vs.RYSA Revolution 04 Blue - CL I2
 244549  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A1 vs A3GA Rush B2004 - CL I 1 vs.Chiefs Premier 04 - CL I1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244559  McCurry Park  12:00 PM  23 A7 vs A11AFC Lightning 04 Gold - CL I 2 vs.LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I2
 244566  Friendly City Park  02:00 PM  5 A10 vs A9UFA South Georgia 04B Premier - CL I 5 vs.Steamers FC - 04B - Premier - CL I2
 244571  CYSA  02:00 PM  9 A8 vs A12CFC Red Star - B16U Elite - CL I 3 vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244558  Badger Creek Complex  03:30 PM  4 A6 vs A12Georgia Impact SC 04B Elite - CL I 1 vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I0
 244556  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A3 vs A2Chiefs Premier 04 - CL I 3 vs.Atlanta City FC - B16U - CL I3
 244555  Oconee Veterans Park  07:30 PM  A A4 vs A1OconeeFC 16U Boys - CL I 4 vs.GA Rush B2004 - CL I1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244606  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A9 vs A4Steamers FC - 04B - Premier - CL I 0 vs.OconeeFC 16U Boys - CL I5
 244563  Poole Recreation Center  04:00 PM  1 A13 vs A6Lake Country United 04 Elite - CL I 1 vs.Georgia Impact SC 04B Elite - CL I0
 244586  Silverbacks Park  06:00 PM  Ren A2 vs A8Atlanta City FC - B16U - CL I 3 vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244543  Silverbacks Park  04:45 PM  Coke A2 vs A1Atlanta City FC - B16U - CL I 3 vs.GA Rush B2004 - CL I4

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244608  McCurry Park  06:00 PM  24 A7 vs A6AFC Lightning 04 Gold - CL I 1 vs.Georgia Impact SC 04B Elite - CL I3

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244568  RYSA  11:00 AM  Fri A5 vs A2RYSA Revolution 04 Blue - CL I   vs.Atlanta City FC - B16U - CL I 
 244572  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A9 vs A11Steamers FC - 04B - Premier - CL I   vs.LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I 
 244542  CYSA  05:00 PM  10 A8 vs A7CFC Red Star - B16U Elite - CL I   vs.AFC Lightning 04 Gold - CL I 
 244547  Badger Creek Complex  06:30 PM  4 A6 vs A10Georgia Impact SC 04B Elite - CL I   vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL I 

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244607  CYSA  12:00 PM  8 A8 vs A5CFC Red Star - B16U Elite - CL I 6 vs.RYSA Revolution 04 Blue - CL I2
 244603  Grimes Bridge  02:45 PM  2 A12 vs A1Roswell Santos Blue 04 - CL I 1 vs.GA Rush B2004 - CL I1
 244598  Friendly City Park  03:00 PM  5 A10 vs A2UFA South Georgia 04B Premier - CL I 0CC vs.Atlanta City FC - B16U - CL I0CC

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244573  Stars Athletic Club  09:00 AM  2 A1 vs A7GA Rush B2004 - CL I   vs.AFC Lightning 04 Gold - CL I 
 244577  Grimes Bridge  09:00 AM  2 A12 vs A9Roswell Santos Blue 04 - CL I   vs.Steamers FC - 04B - Premier - CL I 
 244575  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A3 vs A5Chiefs Premier 04 - CL I   vs.RYSA Revolution 04 Blue - CL I 
 244574  Silverbacks Park  04:15 PM  Coke A2 vs A6Atlanta City FC - B16U - CL I   vs.Georgia Impact SC 04B Elite - CL I 
 244576  Poole Recreation Center  05:45 PM  1 A13 vs A8Lake Country United 04 Elite - CL I   vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244605  Friendly City Park  01:00 PM  5 A10 vs A3UFA South Georgia 04B Premier - CL I   vs.Chiefs Premier 04 - CL I 
 244600  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A A4 vs A8OconeeFC 16U Boys - CL I   vs.CFC Red Star - B16U Elite - CL I 
 244570  McCurry Park  02:00 PM  21 A7 vs A13AFC Lightning 04 Gold - CL I   vs.Lake Country United 04 Elite - CL I 
 244552  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A11 vs A6LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I   vs.Georgia Impact SC 04B Elite - CL I 

Bracket - Wednesday, October 30, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244569  Oconee Veterans Park  07:30 PM  A A4 vs A3OconeeFC 16U Boys - CL I   vs.Chiefs Premier 04 - CL I 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244582  RYSA  11:00 AM  Fam A5 vs A4RYSA Revolution 04 Blue - CL I   vs.OconeeFC 16U Boys - CL I 
 244581  Badger Creek Complex  01:00 PM  4 A6 vs A3Georgia Impact SC 04B Elite - CL I   vs.Chiefs Premier 04 - CL I 
 244583  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A13Steamers FC - 04B - Premier - CL I   vs.Lake Country United 04 Elite - CL I 
 244580  McCurry Park  03:00 PM  23 A7 vs A2AFC Lightning 04 Gold - CL I   vs.Atlanta City FC - B16U - CL I 
 244579  CYSA  05:00 PM  10 A8 vs A1CFC Red Star - B16U Elite - CL I   vs.GA Rush B2004 - CL I 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244597  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 A1 vs A11GA Rush B2004 - CL I   vs.LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I 
 244602  Poole Recreation Center  03:00 PM  1 A13 vs A12Lake Country United 04 Elite - CL I   vs.Roswell Santos Blue 04 - CL I 
 244553  Friendly City Park  04:00 PM  5 A10 vs A7UFA South Georgia 04B Premier - CL I   vs.AFC Lightning 04 Gold - CL I 
 244593  CYSA  04:00 PM  10 A8 vs A3CFC Red Star - B16U Elite - CL I   vs.Chiefs Premier 04 - CL I 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244585  Stars Athletic Club  11:00 AM  2 A1 vs A9GA Rush B2004 - CL I   vs.Steamers FC - 04B - Premier - CL I 
 244590  Groveway Community Park  02:15 PM  UP A12 vs A11Roswell Santos Blue 04 - CL I   vs.LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I 
 244587  Silverbacks Park  03:00 PM  Ren A3 vs A7Chiefs Premier 04 - CL I   vs.AFC Lightning 04 Gold - CL I 
 244588  Oconee Veterans Park  06:00 PM  B A4 vs A6OconeeFC 16U Boys - CL I   vs.Georgia Impact SC 04B Elite - CL I 

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244591  Friendly City Park  01:00 PM  5 A10 vs A1UFA South Georgia 04B Premier - CL I   vs.GA Rush B2004 - CL I 
 244604  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A11 vs A2LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I   vs.Atlanta City FC - B16U - CL I 
 244564  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A12 vs A7Roswell Santos Blue 04 - CL I   vs.AFC Lightning 04 Gold - CL I 
 244550  Poole Recreation Center  01:00 PM  1 A13 vs A4Lake Country United 04 Elite - CL I   vs.OconeeFC 16U Boys - CL I 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244596  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A11 vs A13LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I   vs.Lake Country United 04 Elite - CL I 
 244594  McCurry Park  03:00 PM  21 A7 vs A4AFC Lightning 04 Gold - CL I   vs.OconeeFC 16U Boys - CL I 
 244592  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A9 vs A2Steamers FC - 04B - Premier - CL I   vs.Atlanta City FC - B16U - CL I 
 244595  Badger Creek Complex  04:00 PM  4 A6 vs A5Georgia Impact SC 04B Elite - CL I   vs.RYSA Revolution 04 Blue - CL I 
 244560  CYSA  05:00 PM  8 A8 vs A10CFC Red Star - B16U Elite - CL I   vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL I 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244601  RYSA  12:00 PM  Fri A5 vs A7RYSA Revolution 04 Blue - CL I   vs.AFC Lightning 04 Gold - CL I 
 244578  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A11 vs A10LEGION FC 2004 ELITE (fka SAF) - CL I   vs.UFA South Georgia 04B Premier - CL I 
 244562  Silverbacks Park  04:00 PM  Ren A2 vs A4Atlanta City FC - B16U - CL I   vs.OconeeFC 16U Boys - CL I