Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic II Red
Flight Notice:

Do not miss the Fall 2019 end of season Georgia Soccer Presidents Cup tournament

Sign up today!

PRESIDENTS CUP STATE CHAMPIONSHIP

Classic 2 and below level teams
November 2-3

www.gapresidentscup.com

 
 
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL B


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B8 : SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red55555 5    -327 16  2  0 0
 B1 : BFC - 06B Black - CL II Red555255     027 8  4  0 0
 B12 : Liberty 06 Blue - CL II Red55 505     020 8  8  0 0
 B6 : Roswell Santos Red 06 - CL II Red555200     017 4  7  0 0
 B13 : MSC 2006 Elite - CL II Red000555     015 6  5  0 0
 B3 : Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red5505       015 5  7  1 0
 B10 : UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red550005     015 0  11  0 0
 B5 : GSA South 06 B Red - CL II Red020505     012 -5  15  4 0
 B7 : SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red0020 0     02 -7  12  0 0
 B11 : 2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red0020 0     02 -8  11  1 0
 B2 : Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL 0000 0     -1-1 -19  34  0 0
 B9 : Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red-4 020      -6-8 -8  11  0 1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30519  Groveway Community Park  10:45 AM  UP B6 vs B11Roswell Santos Red 06 - CL II Red 3 vs.2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red1
 30518  GSA  12:00 PM  Schr B5 vs B12GSA South 06 B Red - CL II Red 3 vs.Liberty 06 Blue - CL II Red8
 30515  Ridgeview Charter School  01:00 PM  1 B2 vs B1Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red 0 vs.BFC - 06B Black - CL II Red3
 30520  Midway Park - Decatur  04:45 PM  1 B7 vs B10SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 0 vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red4

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30527  Tramore  02:00 PM  10 B8 vs B11SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 3 vs.2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red0
 266966  Badger Creek Complex  03:30 PM  4 B3 vs B13Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 2 vs.MSC 2006 Elite - CL II Red1
 30528  Friendly City Park  04:00 PM  4 B10 vs B9UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 4F vs.Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30571  Friendly City Park  10:00 AM  3 B10 vs B1UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 1 vs.BFC - 06B Black - CL II Red2
 266967  Badger Creek Complex  11:00 AM  4 B3 vs B2Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 9 vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red2
 30525  Macon Soccer Complex  01:00 PM  1 B13 vs B6MSC 2006 Elite - CL II Red 0 vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red2
 30526  Midway Park - Decatur  02:30 PM  1 B7 vs B12SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 2 vs.Liberty 06 Blue - CL II Red3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30560  Morgan County Soccer Complex  10:00 AM  1 B11 vs B52006 MAYSA Boys U14 - CL II Red 1 vs.GSA South 06 B Red - CL II Red1
 30533  Tramore  03:30 PM  10 B8 vs B13SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 1 vs.MSC 2006 Elite - CL II Red0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30534  Fulton Leadership Academy  10:00 AM  1 B9 vs B12Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red 

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30536  Oglethorpe Salamone  01:30 PM  1 B1 vs B5BFC - 06B Black - CL II Red 2 vs.GSA South 06 B Red - CL II Red1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30552  GSA  11:30 AM  Schr B5 vs B9GSA South 06 B Red - CL II Red 3 vs.Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red1
 30542  Baldwin County Soccer Complex  02:00 PM  1 B11 vs B122006 MAYSA Boys U14 - CL II Red 0 vs.Liberty 06 Blue - CL II Red2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30541  Friendly City Park  11:00 AM  3 B10 vs B13UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 0 vs.MSC 2006 Elite - CL II Red4
 30531  Georgia Soccer Park  11:00 AM  3 B2 vs B6Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red 0 vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red12

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 266970  Tramore  09:00 AM  10 B8 vs B3SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 3 vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red2
 30558  Fulton Leadership Academy  10:00 AM  1 B9 vs B7Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red 2 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red2
 30568  Macon Soccer Complex  11:00 AM  1 B13 vs B5MSC 2006 Elite - CL II Red 3 vs.GSA South 06 B Red - CL II Red0
 30543  Grimes Bridge  02:15 PM  2 B6 vs B1Roswell Santos Red 06 - CL II Red 1 vs.BFC - 06B Black - CL II Red1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30551  Marathon Park  09:00 AM  3 B8 vs B6SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 3 vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red0
 30564  Fulton Leadership Academy  10:00 AM  1 B9 vs B1Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red 0 vs.BFC - 06B Black - CL II Red2
 30544  Midway Park - Decatur  11:00 AM  1 B7 vs B5SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 0 vs.GSA South 06 B Red - CL II Red1
 30549  Bluesprings Sports Ranch  02:00 PM  2 B12 vs B13Liberty 06 Blue - CL II Red 0 vs.MSC 2006 Elite - CL II Red3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30555  Bluesprings Sports Ranch  09:00 AM  2 B12 vs B2Liberty 06 Blue - CL II Red 6 vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red0

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30565  Friendly City Park  03:00 PM  4 B10 vs B8UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 0 vs.SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red4

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30572  Baldwin County Soccer Complex  09:00 AM  1 B11 vs B92006 MAYSA Boys U14 - CL II Red   vs.Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red 
 30559  Groveway Community Park  02:15 PM  UP B6 vs B10Roswell Santos Red 06 - CL II Red 1 vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red2
 30605  Midway Park - Decatur  04:15 PM  1 B7 vs B8SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red   vs.SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 
 30576  Ridgeview Charter School  04:30 PM  1 B2 vs B5Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red   vs.GSA South 06 B Red - CL II Red 

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30539  Mudcreek  11:00 AM  MC 3 B8 vs B2SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 4 vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red0
 266971  Badger Creek Complex  12:00 PM  4 B3 vs B11Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 2 vs.2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red1
 30550  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 B1 vs B7BFC - 06B Black - CL II Red 2 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 266972  GSA  09:00 AM  Spen B5 vs B3GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 
 30578  Oglethorpe Salamone  10:00 AM  1 B1 vs B11BFC - 06B Black - CL II Red   vs.2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red 
 30567  Bluesprings Sports Ranch  01:30 PM  2 B12 vs B6Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red 
 30582  Ridgeview Charter School  03:30 PM  1 B2 vs B7Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 
 30580  Macon Soccer Complex  05:00 PM  1 B13 vs B9MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30521  Fulton Leadership Academy  10:00 AM  1 B9 vs B8Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red   vs.SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 
 266973  East Roswell Park  11:00 AM  1 B6 vs B3Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 
 30574  Macon Soccer Complex  03:00 PM  1 B13 vs B7MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 266974  Badger Creek Complex  09:00 AM  3 B3 vs B7Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 
 30588  Fulton Leadership Academy  10:00 AM  1 B9 vs B2Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red 
 30573  Bluesprings Sports Ranch  12:00 PM  2 B12 vs B8Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 266968  Badger Creek Complex  09:00 AM  1 B3 vs B1Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.BFC - 06B Black - CL II Red 
 30547  Friendly City Park  10:00 AM  4 B10 vs B2UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red 
 30586  Morgan County Soccer Complex  11:00 AM  1 B11 vs B132006 MAYSA Boys U14 - CL II Red   vs.MSC 2006 Elite - CL II Red 
 30597  TBD C   --    --  B5 vs B8GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 266975  Badger Creek Complex  09:00 AM  4 B3 vs B9Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red   vs.Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red 
 30598  Grimes Bridge  09:00 AM  2 B6 vs B7Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red 
 30592  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 B1 vs B13BFC - 06B Black - CL II Red   vs.MSC 2006 Elite - CL II Red 
 30579  Bluesprings Sports Ranch  02:00 PM  2 B12 vs B10Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 
 30594  Georgia Soccer Park  03:00 PM  4 B2 vs B11Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red   vs.2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red 

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30591  TBD C   --    --  B5 vs B6GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.Roswell Santos Red 06 - CL II Red 
 30535  Morgan County Soccer Complex  12:00 PM  1 B11 vs B102006 MAYSA Boys U14 - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red 
 30557  Tramore  01:30 PM  10 B8 vs B1SSA Chelses 06B Select Blue - CL II Red   vs.BFC - 06B Black - CL II Red 
 266969  Bluesprings Sports Ranch  02:00 PM  2 B12 vs B3Liberty 06 Blue - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30566  Midway Park - Decatur  09:00 AM  1 B7 vs B11SSA Chelsea 06B Select Gold - CL II Red   vs.2006 MAYSA Boys U14 - CL II Red 
 30600  Macon Soccer Complex  11:00 AM  1 B13 vs B2MSC 2006 Elite - CL II Red   vs.Concorde Fire 2006 Boys Central Black - B14U - CL II Red 
 30585  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 B1 vs B12BFC - 06B Black - CL II Red   vs.Liberty 06 Blue - CL II Red 
 30604  Grimes Bridge  02:15 PM  2 B6 vs B9Roswell Santos Red 06 - CL II Red   vs.Tiger Soccer Club U13 Elite 06 - CL II Red 
 266976  Friendly City Park  03:00 PM  4 B10 vs B3UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red   vs.Georgia Impact SC 06B Elite - CL II Red 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 30603  GSA  01:00 PM  XRoa B5 vs B10GSA South 06 B Red - CL II Red   vs.UFA South Georgia 06B Premier - CL II Red