Username: 
  Password: 

Team Schedules - 16U Classic III East
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A6 : Georgia Storm 04B Elite - CL III East555255555042 25  3  5 1
 A12 : Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East555525550037 18  7  4 0
 A9 : MSC 2004 Elite - CL III East055255555037 19  6  4 0
 A7 : Roswell Santos Red 04 - CL III East050055555030 12  11  3 1
 A3 : Effingham United 04B - B16U - CL III East550500005020 2  17  4 0
 A10 : MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East050052052019 -3  18  1 0
 A5 : Ambush SC B04 White - CL III East500005000010 -13  35  6 0
 A2 : Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL 050005000010 -15  38  0 0
 A4 : AFC Lightning Troup 04 - CL III East00000000505 -23  53  5 0
 A8 : IAFC 04 Boys Excel - CL III East000000-45203 -22  38  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244676  Sand Hill Park  11:00 AM  1 A3 vs A10Effingham United 04B - B16U - CL III East 2 vs.MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East0
 244679  East Carrollton Park  11:00 AM  EC 3 A6 vs A7Georgia Storm 04B Elite - CL III East 5 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III East2
 244678  Webb Bridge Park  06:15 PM  3 A5 vs A8Ambush SC B04 White - CL III East 3 vs.IAFC 04 Boys Excel - CL III East0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244707  Sand Hill Park  01:00 PM  1 A3 vs A4Effingham United 04B - B16U - CL III East 7 vs.AFC Lightning Troup 04 - CL III East4
 244691  Grimes Bridge  02:30 PM  2 A7 vs A8Roswell Santos Red 04 - CL III East 3 vs.IAFC 04 Boys Excel - CL III East0
 244710  Badger Creek Complex  03:00 PM  3 A12 vs A9Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East 3 vs.MSC 2004 Elite - CL III East0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244684  Macon Soccer Complex  11:00 AM  1 A9 vs A5MSC 2004 Elite - CL III East 2 vs.Ambush SC B04 White - CL III East0
 244683  Tramore - CASL  12:00 PM  2 A10 vs A4MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East 5 vs.AFC Lightning Troup 04 - CL III East1
 244686  Badger Creek Complex  02:00 PM  4 A12 vs A7Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East 3 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III East1
 244685  Arizona Avenue  08:00 PM  1 A8 vs A6IAFC 04 Boys Excel - CL III East 0 vs.Georgia Storm 04B Elite - CL III East5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244696  Hubert Park  11:00 AM  4 A10 vs A6MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East 0 vs.Georgia Storm 04B Elite - CL III East3
 244692  Georgia Soccer Park  01:00 PM  3 A2 vs A12Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East 0 vs.Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East8
 244737  Macon Soccer Complex  03:00 PM  1 A9 vs A3MSC 2004 Elite - CL III East 6 vs.Effingham United 04B - B16U - CL III East0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244690  Boundary Waters  01:00 PM  2 A6 vs A9Georgia Storm 04B Elite - CL III East 1 vs.MSC 2004 Elite - CL III East1

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244715  Macon Soccer Complex  03:00 PM  1 A9 vs A10MSC 2004 Elite - CL III East 3 vs.MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244700  Troup Soccer Complex  01:00 PM  2 A4 vs A2AFC Lightning Troup 04 - CL III East 2 vs.Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East5

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244697  Macon Soccer Complex  03:00 PM  1 A9 vs A7MSC 2004 Elite - CL III East 1 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III East0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244712  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 2 A6 vs A2Georgia Storm 04B Elite - CL III East 9 vs.Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East0
 244713  Webb Bridge Park  04:45 PM  3 A5 vs A3Ambush SC B04 White - CL III East 2 vs.Effingham United 04B - B16U - CL III East4

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244694  Ridgeview Charter School  12:30 PM  1 A2 vs A3Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East 0 vs.Effingham United 04B - B16U - CL III East0
 244689  Hubert Park  03:00 PM  4 A10 vs A5MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East 5 vs.Ambush SC B04 White - CL III East4
 244698  Badger Creek Complex  03:00 PM  4 A12 vs A8Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East 6 vs.IAFC 04 Boys Excel - CL III East1
 244726  East Carrollton Park  07:00 PM  EC 2 A6 vs A4Georgia Storm 04B Elite - CL III East 12 vs.AFC Lightning Troup 04 - CL III East0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244718  Georgia Soccer Park  09:00 AM  2 A2 vs A7Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East 0 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III East6
 244722  Badger Creek Complex  11:00 AM  3 A12 vs A10Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East 2 vs.MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East2
 244719  Sand Hill Park  02:00 PM  1 A3 vs A6Effingham United 04B - B16U - CL III East 0 vs.Georgia Storm 04B Elite - CL III East2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244703  Arizona Avenue  12:30 PM  2 A8 vs A9IAFC 04 Boys Excel - CL III East 1 vs.MSC 2004 Elite - CL III East10
 244716  Troup Soccer Complex  03:00 PM  2 A4 vs A12AFC Lightning Troup 04 - CL III East 2 vs.Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East3
 244702  East Roswell Park  05:00 PM  2 A7 vs A10Roswell Santos Red 04 - CL III East 1 vs.MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244724  Arizona Avenue  01:30 PM  2 A8 vs A2IAFC 04 Boys Excel - CL III East 2 vs.Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East3
 244725  Grimes Bridge  04:00 PM  2 A7 vs A3Roswell Santos Red 04 - CL III East 2 vs.Effingham United 04B - B16U - CL III East0
 244728  Webb Bridge Park  06:00 PM  3 A5 vs A12Ambush SC B04 White - CL III East 0 vs.Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East7

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244704  Badger Creek Complex  09:00 AM  3 A12 vs A3Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East 1 vs.Effingham United 04B - B16U - CL III East0
 244677  Troup Soccer Complex  02:00 PM  2 A4 vs A9AFC Lightning Troup 04 - CL III East 1 vs.MSC 2004 Elite - CL III East10
 244706  Georgia Soccer Park  02:30 PM  4 A2 vs A5Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East 1 vs.Ambush SC B04 White - CL III East3

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244730  Georgia Soccer Park  01:00 PM  5 A2 vs A9Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East 0 vs.MSC 2004 Elite - CL III East6
 244731  Sand Hill Park  01:00 PM  1 A3 vs A8Effingham United 04B - B16U - CL III East 4F vs.IAFC 04 Boys Excel - CL III East
Forfeited Game
0
 244732  Troup Soccer Complex  01:00 PM  2 A4 vs A7AFC Lightning Troup 04 - CL III East 1 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III East5
 244740  East Carrollton Park  01:00 PM  EC 2 A6 vs A12Georgia Storm 04B Elite - CL III East 1 vs.Georgia Impact SC 04B Premier - CL III East0

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244736  Tramore - CASL  01:00 PM  2 A10 vs A2MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East 2 vs.Concorde Fire 2004 Boys Central Black - B16U - CL III East1
 244733  Webb Bridge Park  02:00 PM  1 A5 vs A6Ambush SC B04 White - CL III East 0 vs.Georgia Storm 04B Elite - CL III East6

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244739  East Roswell Park  12:30 PM  2 A7 vs A5Roswell Santos Red 04 - CL III East 7 vs.Ambush SC B04 White - CL III East1
 244738  Arizona Avenue  05:00 PM  3 A8 vs A4IAFC 04 Boys Excel - CL III East 4 vs.AFC Lightning Troup 04 - CL III East3

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 244709  Hubert Park  03:00 PM  4 A10 vs A8MAYS Striker 04B White-B15U - CL III East 1 vs.IAFC 04 Boys Excel - CL III East1
 244720  Troup Soccer Complex  04:00 PM  2 A4 vs A5AFC Lightning Troup 04 - CL III East 3 vs.Ambush SC B04 White - CL III East2