Username: 
  Password: 

Team Schedules - 17U Classic I  
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : BPSC Real FA 03 Elite - CL I5555 5     025 19  0  6 0
 A9 : Steamers FC - 03B - Premier - CL I55555      025 19  6  7 0
 A3 : CFA DALTON 2003 BOYS - CL I5505050 CS    025 0  25  5 2
 A6 : GA Rush B2003 - CL I5555       020 16  5  1 0
 A12 : AFC Lightning 03 Red - CL I5500005    015 2  16  11 0
 A11 : UFA South Georgia 03B Premier - CL I05550      015 -1  12  4 1
 A4 : CFC Red Star - B17U Elite - CL I0550050    015 -4  23  8 0
 A10 : ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I00055      010 2  17  2 0
 A8 : Roswell Santos Blue 03 - CL I50050      010 -9  20  5 0
 A1 : UFA Norcross 03B Red - CL I00000      00 -16  33  3 0
 A5 : Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL 000 0 CS      00 -17  33  5 0
 A7 : PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I05000      -6-1 -11  29  3 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183289  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A10 vs A3ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I 3 vs.CFA DALTON 2003 BOYS - CL I5
 233502  PAC  11:00 AM  3 A12 vs A1AFC Lightning 03 Red - CL I 4 vs.UFA Norcross 03B Red - CL I0
 183290  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A4Steamers FC - 03B - Premier - CL I 5 vs.CFC Red Star - B17U Elite - CL I1
 183291  Grimes Bridge  05:45 PM  2 A8 vs A5Roswell Santos Blue 03 - CL I 4 vs.Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183296  Georgia Soccer Park  09:00 AM  5 A5 vs A9Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I 2 vs.Steamers FC - 03B - Premier - CL I9
 183313  Stars Athletic Club  02:00 PM  2 A6 vs A1GA Rush B2003 - CL I 14 vs.UFA Norcross 03B Red - CL I1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183297  Stars Athletic Club  08:00 AM  2 A6 vs A8GA Rush B2003 - CL I 7 vs.Roswell Santos Blue 03 - CL I1
 233503  McCurry Park  09:00 AM  23 A12 vs A7AFC Lightning 03 Red - CL I 7 vs.PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I0
 183293  Bryson Park  10:45 AM  2 A2 vs A1BPSC Real FA 03 Elite - CL I 9 vs.UFA Norcross 03B Red - CL I0
 183295  CYSA  03:00 PM  11 A4 vs A10CFC Red Star - B17U Elite - CL I 3 vs.ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I1
 183294  Lakeshore Park  06:00 PM  1 A3 vs A11CFA DALTON 2003 BOYS - CL I 3 vs.UFA South Georgia 03B Premier - CL I1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183305  Georgia Soccer Park  03:00 PM  3 A5 vs A11Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I 1 vs.UFA South Georgia 03B Premier - CL I4
 183325  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A6 vs A3GA Rush B2003 - CL I 8 vs.CFA DALTON 2003 BOYS - CL I2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183298  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 A1 vs A3UFA Norcross 03B Red - CL I 2 vs.CFA DALTON 2003 BOYS - CL I3
 183332  Friendly City Park  12:00 PM  5 A11 vs A10UFA South Georgia 03B Premier - CL I 4 vs.ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I3
 183302  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A8 vs A7Roswell Santos Blue 03 - CL I 0 vs.PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I4
 233504  Bryson Park  03:00 PM  2 A2 vs A12BPSC Real FA 03 Elite - CL I 6 vs.AFC Lightning 03 Red - CL I0

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 233505  Grimes Bridge  10:45 AM  1 A8 vs A12Roswell Santos Blue 03 - CL I 1 vs.AFC Lightning 03 Red - CL I0
 183307  Harmony Grove  11:00 AM  1 A7 vs A9PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I 2 vs.Steamers FC - 03B - Premier - CL I8
 183304  Ringgold High School  01:00 PM  1 A3 vs A2CFA DALTON 2003 BOYS - CL I 0 vs.BPSC Real FA 03 Elite - CL I3
 183303  CYSA  03:00 PM  9 A4 vs A1CFC Red Star - B17U Elite - CL I 3 vs.UFA Norcross 03B Red - CL I0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183299  Friendly City Park  02:00 PM  4 A11 vs A4UFA South Georgia 03B Premier - CL I 2 vs.CFC Red Star - B17U Elite - CL I1
 183292  Rock Springs Soccer Complex  03:00 PM  1 A7 vs A6PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I 1 vs.GA Rush B2003 - CL I8

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183308  Pinckneyville Park - UFA Norcross  09:00 AM  5 A1 vs A5UFA Norcross 03B Red - CL I   vs.Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I 
 183311  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A10 vs A7ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I 6 vs.PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I3
 183312  Bethesda Park  11:00 AM  Park A9 vs A8Steamers FC - 03B - Premier - CL I 7 vs.Roswell Santos Blue 03 - CL I1
 183309  Bryson Park  12:15 PM  2 A2 vs A4BPSC Real FA 03 Elite - CL I 7 vs.CFC Red Star - B17U Elite - CL I0
 233506  McCurry Park  03:00 PM  23 A12 vs A3AFC Lightning 03 Red - CL I 2 vs.CFA DALTON 2003 BOYS - CL I3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183300  Holland Sports Complex  10:00 AM  4 A10 vs A5ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I 6 vs.Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I2
 233507  McCurry Park  12:00 PM  23 A12 vs A9AFC Lightning 03 Red - CL I 0 vs.Steamers FC - 03B - Premier - CL I3

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183315  CYSA  03:00 PM  11 A4 vs A3CFC Red Star - B17U Elite - CL I 5 vs.CFA DALTON 2003 BOYS - CL I2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 233508  CYSA  04:00 PM  10 A4 vs A12CFC Red Star - B17U Elite - CL I 3 vs.AFC Lightning 03 Red - CL I6

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183322  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A10 vs A9ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I   vs.Steamers FC - 03B - Premier - CL I 
 183319  Bryson Park  09:00 AM  2 A2 vs A6BPSC Real FA 03 Elite - CL I   vs.GA Rush B2003 - CL I 
 183320  Ringgold High School  11:00 AM  1 A3 vs A5CFA DALTON 2003 BOYS - CL I CSC vs.Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL ICSC
 183318  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:00 PM  5 A1 vs A7UFA Norcross 03B Red - CL I   vs.PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I 

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183288  Friendly City Park  11:00 AM  5 A11 vs A2UFA South Georgia 03B Premier - CL I 0 vs.BPSC Real FA 03 Elite - CL I4
 183301  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A9 vs A6Steamers FC - 03B - Premier - CL I   vs.GA Rush B2003 - CL I 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183323  Grimes Bridge  10:45 AM  2 A8 vs A1Roswell Santos Blue 03 - CL I   vs.UFA Norcross 03B Red - CL I 
 233509  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A10 vs A12ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I   vs.AFC Lightning 03 Red - CL I 
 183324  Harmony Grove  01:00 PM  1 A7 vs A2PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I   vs.BPSC Real FA 03 Elite - CL I 
 183326  Georgia Soccer Park  03:00 PM  2 A5 vs A4Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I   vs.CFC Red Star - B17U Elite - CL I 
 183327  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A11Steamers FC - 03B - Premier - CL I   vs.UFA South Georgia 03B Premier - CL I 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183316  Rock Springs Soccer Complex  11:00 AM  2 A7 vs A11PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I   vs.UFA South Georgia 03B Premier - CL I 
 183335  Groveway Community Park  11:00 AM  UP A8 vs A3Roswell Santos Blue 03 - CL I   vs.CFA DALTON 2003 BOYS - CL I 
 233512  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A6 vs A12GA Rush B2003 - CL I   vs.AFC Lightning 03 Red - CL I 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 233510  McCurry Park  09:00 AM  24 A12 vs A5AFC Lightning 03 Red - CL I   vs.Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I 
 183328  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A1 vs A9UFA Norcross 03B Red - CL I   vs.Steamers FC - 03B - Premier - CL I 
 183331  CYSA  05:00 PM  11 A4 vs A6CFC Red Star - B17U Elite - CL I   vs.GA Rush B2003 - CL I 
 183330  James Brown Pk - Dalton  05:30 PM  2 A3 vs A7CFA DALTON 2003 BOYS - CL I   vs.PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I 
 183329  Bryson Park  06:00 PM  2 A2 vs A8BPSC Real FA 03 Elite - CL I   vs.Roswell Santos Blue 03 - CL I 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183310  Friendly City Park  12:00 PM  5 A11 vs A6UFA South Georgia 03B Premier - CL I   vs.GA Rush B2003 - CL I 
 183317  Groveway Community Park  03:00 PM  UP A8 vs A10Roswell Santos Blue 03 - CL I   vs.ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I 
 183314  Georgia Soccer Park  04:00 PM  3 A5 vs A2Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I   vs.BPSC Real FA 03 Elite - CL I 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183333  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A10 vs A1ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I   vs.UFA Norcross 03B Red - CL I 
 183334  Bethesda Park  09:00 AM  Bute A9 vs A2Steamers FC - 03B - Premier - CL I   vs.BPSC Real FA 03 Elite - CL I 
 183336  Harmony Grove  03:00 PM  1 A7 vs A4PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I   vs.CFC Red Star - B17U Elite - CL I 
 233511  PAC  05:00 PM  6 A12 vs A11AFC Lightning 03 Red - CL I   vs.UFA South Georgia 03B Premier - CL I 
 183337  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 A6 vs A5GA Rush B2003 - CL I   vs.Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I 

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183338  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  5 A1 vs A11UFA Norcross 03B Red - CL I   vs.UFA South Georgia 03B Premier - CL I 
 183306  Stars Athletic Club  04:00 PM  2 A6 vs A10GA Rush B2003 - CL I   vs.ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183339  Bryson Park  10:45 AM  2 A2 vs A10BPSC Real FA 03 Elite - CL I   vs.ATHENS UNITED 03 GOLD - CL I 
 183341  CYSA  01:00 PM  8 A4 vs A8CFC Red Star - B17U Elite - CL I   vs.Roswell Santos Blue 03 - CL I 
 183340  James Brown Pk - Dalton  03:30 PM  2 A3 vs A9CFA DALTON 2003 BOYS - CL I   vs.Steamers FC - 03B - Premier - CL I 
 183342  Ocee Elementary  04:00 PM  1 A5 vs A7Concorde Fire 2003 Boys Central Elite - B17U - CL I   vs.PPA KSA 03 Premier BU17 - CL I 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 183321  Friendly City Park  11:00 AM  5 A11 vs A8UFA South Georgia 03B Premier - CL I   vs.Roswell Santos Blue 03 - CL I