Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U Classic II B
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 D2 : MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B55555522555049 27  13  5 0
 D5 : Old Capitol 19U - CL II B55505552555047 28  21  6 0
 D11 : UFA South Georgia 01B Premier - CL II B55550550505040 20  21  4 0
 D4 : NGA 01B - CL II B02555505550037 11  25  8 1
 D9 : Toombs County SA B19U - CL II B 5500255005027 0  40  4 1
 D8 : Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys -  0205055550-225 6  23  10 1
 D3 : MSC 2001 (U19) - CL II B50502205500024 4  21  7 1
 D7 : LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B505020-4-4505014 -8  39  1 0
 112 : Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B00500502000012 -25  57  1 0
 113 : Liberty 01 Blue - CL II B0002000250009 -14  32  9 0
 D10 : UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B0-400200505008 -25  39  5 1
 D1 : GSA South 01 B White - CL II B - Forfeited -4-4-4-4-4-4-4-4-4-4-40-44 -24  24  3 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191620  Macon Soccer Complex  01:00 PM  1 D3 vs 113MSC 2001 (U19) - CL II B 2 vs.Liberty 01 Blue - CL II B0
 191583  Baldwin County Soccer Complex  01:00 PM  4 D5 vs 112Old Capitol 19U - CL II B 10 vs.Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B0
 191579  GSA  02:00 PM  Schr D1 vs D2GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
 0 vs.MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B4F
 191584  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 D7 vs D10LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B 5 vs.UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B2
 191580  Woodward Academy  06:00 PM  1 D8 vs D9Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B   vs.Toombs County SA B19U - CL II B 

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191586  Hubert Park  11:00 AM  4 D2 vs D4MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B 3 vs.NGA 01B - CL II B1
 191588  Paul Thigpen Chevrolet  03:00 PM  1 D9 vs D10Toombs County SA B19U - CL II B 4F vs.UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191593  GSA  01:00 PM  XRoa D1 vs D4GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
 0 vs.NGA 01B - CL II B0F
 191591  Tabernacle Baptist Church  03:00 PM  1 D9 vs 112Toombs County SA B19U - CL II B 6 vs.Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191642  Bluesprings Sports Ranch  12:30 PM  2 113 vs D11Liberty 01 Blue - CL II B 2 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II B3
 191601  Georgia Soccer Park  03:00 PM  4 D8 vs D2Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B 1 vs.MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B2
 191606  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 D7 vs D5LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B 2 vs.Old Capitol 19U - CL II B4

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191611  Tabernacle Baptist Church  10:00 AM  1 D9 vs D5Toombs County SA B19U - CL II B 3 vs.Old Capitol 19U - CL II B15
 191613  Friendly City Park  02:00 PM  5 D11 vs D3UFA South Georgia 01B Premier - CL II B 3 vs.MSC 2001 (U19) - CL II B0
 191612  UNG  02:00 PM  1 D4 vs D10NGA 01B - CL II B 5 vs.UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B2
 191607  FPCA Field  04:00 PM  1 112 vs 113Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B 3 vs.Liberty 01 Blue - CL II B0

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191619  Paul Thigpen Chevrolet  01:00 PM  1 D9 vs D7Toombs County SA B19U - CL II B 0 vs.LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B9
 191597  Friendly City Park  04:00 PM  5 D11 vs 112UFA South Georgia 01B Premier - CL II B 10 vs.Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B0
 191650  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  4 D10 vs D3UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B 0 vs.MSC 2001 (U19) - CL II B4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191616  GSA  09:00 AM  Spen D1 vs D8GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
 0 vs.Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B0F
 191618  FPCA Field  04:00 PM  1 112 vs D4Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B 3 vs.NGA 01B - CL II B8

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191590  FPCA Field  03:30 PM  1 112 vs D7Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B 3 vs.LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B1
 191589  Friendly City Park  04:00 PM  5 D11 vs D8UFA South Georgia 01B Premier - CL II B 5 vs.Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B2
 191627  Macon Soccer Complex  05:00 PM  1 D3 vs D4MSC 2001 (U19) - CL II B 1 vs.NGA 01B - CL II B4

Bracket - Thursday, October 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191599  CGSA - Warner Robins  07:00 PM  9 D7 vs D3LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B 1 vs.MSC 2001 (U19) - CL II B1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191632  GSA  11:00 AM  Schr D1 vs D10GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
 0 vs.UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B0F
 191628  FPCA Field  02:00 PM  1 112 vs D8Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B 1 vs.Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B6
 191636  UNG  03:00 PM  1 D4 vs D5NGA 01B - CL II B 3 vs.Old Capitol 19U - CL II B2
 191635  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 D7 vs D2LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B 1 vs.MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B6
 191638  Bluesprings Sports Ranch  03:30 PM  2 113 vs D9Liberty 01 Blue - CL II B 1 vs.Toombs County SA B19U - CL II B1

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191649  Tabernacle Baptist Church  10:00 AM  1 D9 vs D4Toombs County SA B19U - CL II B 3 vs.NGA 01B - CL II B2
 191648  Tramore - CASL  12:00 PM  2 D2 vs D11MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B 3 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II B1

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191645  Baldwin County Soccer Complex  02:00 PM  4 D5 vs D8Old Capitol 19U - CL II B 4 vs.Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B2
 191582  UNG  04:00 PM  1 D4 vs 113NGA 01B - CL II B 3 vs.Liberty 01 Blue - CL II B2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191655  Hubert Park  10:00 AM  3 D2 vs 113MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B 8 vs.Liberty 01 Blue - CL II B2
 191621  Tabernacle Baptist Church  01:00 PM  1 D9 vs D1Toombs County SA B19U - CL II B 4F vs.GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191654  Baldwin County Soccer Complex  02:00 PM  4 D5 vs D10Old Capitol 19U - CL II B 4 vs.UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B0
 191631  Friendly City Park  03:00 PM  4 D11 vs D9UFA South Georgia 01B Premier - CL II B 7 vs.Toombs County SA B19U - CL II B2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191625  Hubert Park  10:00 AM  2 D2 vs D3MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B 3 vs.MSC 2001 (U19) - CL II B3
 191594  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  4 D10 vs D11UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B 0 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II B5

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191639  GSA  09:00 AM  Schr D1 vs 112GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
 0 vs.Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B0F
 191653  UNG  02:00 PM  1 D4 vs D11NGA 01B - CL II B 4 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II B3
 191600  GSA  03:00 PM  XRoa D1 vs D5GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
 0 vs.Old Capitol 19U - CL II B4F
 191598  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 D10 vs 113UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B 3 vs.Liberty 01 Blue - CL II B1

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191644  Georgia Soccer Park  02:00 PM  3 D8 vs D3Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B 2 vs.MSC 2001 (U19) - CL II B1
 191630  Tramore - CASL  04:00 PM  2 D2 vs D5MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B 4 vs.Old Capitol 19U - CL II B4
 191646  Bluesprings Sports Ranch  04:30 PM  2 113 vs D1Liberty 01 Blue - CL II B 0F vs.GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
0
 191640  UNG  05:00 PM  1 D4 vs D7NGA 01B - CL II B 4F vs.LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191629  Bluesprings Sports Ranch  03:45 PM  2 113 vs D7Liberty 01 Blue - CL II B 4F vs.LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B
Forfeited Game
0
 191585  Macon Soccer Complex  05:00 PM  1 D3 vs D1MSC 2001 (U19) - CL II B 4F vs.GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191623  Summerour Middle School  10:00 AM  1 D10 vs D8UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B 1 vs.Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B7
 191624  Bluesprings Sports Ranch  12:00 PM  2 113 vs D5Liberty 01 Blue - CL II B 3 vs.Old Capitol 19U - CL II B7
 191651  Macon Soccer Complex  01:00 PM  1 D3 vs 112MSC 2001 (U19) - CL II B 5 vs.Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B0
 191634  Friendly City Park  04:00 PM  4 D11 vs D1UFA South Georgia 01B Premier - CL II B 4F vs.GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
0
 191643  Tramore - CASL  04:00 PM  2 D2 vs D9MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B 3 vs.Toombs County SA B19U - CL II B0

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191633  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 D10 vs 112UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B 3 vs.Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B1
 191596  Wade Walker Park  12:00 PM  1 D8 vs 113Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B 2 vs.Liberty 01 Blue - CL II B1
 191617  Baldwin County Soccer Complex  02:00 PM  4 D5 vs D11Old Capitol 19U - CL II B 7 vs.UFA South Georgia 01B Premier - CL II B1
 191608  Macon Soccer Complex  03:00 PM  1 D3 vs D9MSC 2001 (U19) - CL II B 2 vs.Toombs County SA B19U - CL II B4
 191614  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 D7 vs D1LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B 4F vs.GSA South 01 B White - CL II B
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191603  Pinckneyville Park - UFA Norcross  09:00 AM  5 D10 vs D2UFA Norcross 01B/02B Gold - CL II B 0 vs.MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B3
 191622  Friendly City Park  01:00 PM  5 D11 vs D7UFA South Georgia 01B Premier - CL II B 11 vs.LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B1
 191605  Georgia Soccer Park  03:00 PM  5 D8 vs D4Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B 6 vs.NGA 01B - CL II B3

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191652  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 D7 vs D8LEGION FC 2001 PREMIER (fka SAF) - CL II B 5 vs.Soccer in the Streets-Southside United 19U Boys - CL II B4
 191592  Baldwin County Soccer Complex  02:00 PM  4 D5 vs D3Old Capitol 19U - CL II B 4 vs.MSC 2001 (U19) - CL II B3

Bracket - Sunday, December 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191609  FPCA Field  02:00 PM  1 112 vs D2Hinesville Soccer Association - B19 - CL II B 0 vs.MAYS Striker - 01B - Blue - CL II B8