Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U Classic I A
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 12 : ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A55555525052 044 16  28  10 1
 14 : Chiefs Premier 01 - CL I A55555555    040 28  6  6 0
 112 : Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A25555550052 039 15  11  10 1
 113 : Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A5555 05522  034 22  6  13 2
 17 : GSA South 01 B Red - CL I A0052502555  029 0  38  5 1
 15 : Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A2525005 50  024 -1  27  11 0
 13 : Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL0005052500  017 -7  35  8 1
 110 : NTH NASA 01/02 Select - CL I A520250 0 0  014 -2  17  17 1
 19 : NTH NASA 01/02 Premier - CL I A020002 055  -212 -3  18  17 2
 16 : Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U 200055 0 0  012 -7  28  3 0
 18 : MOBA-01 Boys - CL I A50000 200   -16 -20  36  3 1
 111 : NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A25000000    -34 -17  38  4 1
 11 : AFC Lightning Troup 01 - CL I A00000 0 -4-45 0-3 -24  39  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203201  GSA  09:00 AM  Spen 17 vs 110GSA South 01 B Red - CL I A 0 vs.NTH NASA 01/02 Select - CL I A5
 203197  Noonday Park  09:00 AM  03 19 vs 18NTH NASA 01/02 Premier - CL I A 1 vs.MOBA-01 Boys - CL I A2
 203196  Troup Soccer Complex  01:00 PM  2 11 vs 12AFC Lightning Troup 01 - CL I A 3 vs.ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A6
 203198  Georgia Soccer Park  01:00 PM  4 16 vs 111Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A 2 vs.NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A2
 203200  Barrow County Leisure Services  01:45 PM  6 15 vs 112Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A 1 vs.Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A1

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203209  Bunten Road Park  11:00 AM  1 13 vs 15Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A 1 vs.Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A8
 203212  Georgia Soccer Park  11:00 AM  5 16 vs 12Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A 4 vs.ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A5
 203205  Noonday Park  03:00 PM  02 19 vs 110NTH NASA 01/02 Premier - CL I A 1 vs.NTH NASA 01/02 Select - CL I A1
 203206  Riverline Park  03:30 PM  1 111 vs 18NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A 3 vs.MOBA-01 Boys - CL I A2
 203207  Walton High School  08:00 PM  1 112 vs 17Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A 9 vs.GSA South 01 B Red - CL I A1

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203216  GSA  09:00 AM  Schr 17 vs 13GSA South 01 B Red - CL I A 4 vs.Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A3
 203219  Georgia Soccer Park  11:00 AM  5 16 vs 14Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A 0 vs.Chiefs Premier 01 - CL I A8
 203213  MOBA Academy  02:00 PM  1 18 vs 113MOBA-01 Boys - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203223  GSA  09:00 AM  Schr 17 vs 15GSA South 01 B Red - CL I A 6 vs.Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A6
 203210  Silverbacks Park  02:00 PM  Ren 14 vs 11Chiefs Premier 01 - CL I A 10 vs.AFC Lightning Troup 01 - CL I A0
 203218  MOBA Academy  03:30 PM  1 18 vs 12MOBA-01 Boys - CL I A 1 vs.ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A5
 203204  E.E. Robinson Park  04:30 PM  1 113 vs 16Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A 4 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A1

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203231  GSA  09:00 AM  XRoa 17 vs 11GSA South 01 B Red - CL I A 2 vs.AFC Lightning Troup 01 - CL I A1
 203260  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 12 vs 19ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A 2 vs.NTH NASA 01/02 Premier - CL I A1
 203234  Barrow County Leisure Services  01:30 PM  6 15 vs 111Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A 5 vs.NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A3

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203221  Troup Soccer Complex  02:00 PM  3 11 vs 16AFC Lightning Troup 01 - CL I A 1 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A3
 203229  Silverbacks Park  02:00 PM  Ren 14 vs 110Chiefs Premier 01 - CL I A 5 vs.NTH NASA 01/02 Select - CL I A2
 203247  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 12 vs 15ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A 4 vs.Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A2

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203242  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 12 vs 13ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A 5 vs.Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A4
 203241  Gary Pirkle  09:45 AM  1 113 vs 15Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A 4 vs.Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203264  Georgia Soccer Park  11:00 AM  6 16 vs 17Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A 6 vs.GSA South 01 B Red - CL I A3
 203208  Noonday Park  01:00 PM  11 19 vs 112NTH NASA 01/02 Premier - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A2
 203220  Noonday Park  03:00 PM  11 110 vs 12NTH NASA 01/02 Select - CL I A 2 vs.ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203245  MOBA Academy  10:00 AM  2 18 vs 112MOBA-01 Boys - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A4
 203249  Troup Soccer Complex  04:00 PM  3 11 vs 110AFC Lightning Troup 01 - CL I A 1 vs.NTH NASA 01/02 Select - CL I A4
 203255  E.E. Robinson Park  06:30 PM  1 113 vs 19Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A 4 vs.NTH NASA 01/02 Premier - CL I A0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203265  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 12 vs 111ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A 5 vs.NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A2
 203236  Noonday Park  11:00 AM  01 19 vs 17NTH NASA 01/02 Premier - CL I A 3 vs.GSA South 01 B Red - CL I A3
 203267  Noonday Park  03:00 PM  01 110 vs 13NTH NASA 01/02 Select - CL I A 1 vs.Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203252  GSA  03:00 PM  Schr 17 vs 12GSA South 01 B Red - CL I A 5 vs.ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A4

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203268  Notre Dame Academy  08:00 AM  1 13 vs 112Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A2
 203263  Gary Pirkle  11:00 AM  1 113 vs 11Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A   vs.AFC Lightning Troup 01 - CL I A 
 203240  Noonday Park  01:00 PM  11 110 vs 18NTH NASA 01/02 Select - CL I A   vs.MOBA-01 Boys - CL I A 
 203273  Georgia Soccer Park  03:00 PM  2 16 vs 19Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A   vs.NTH NASA 01/02 Premier - CL I A 

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203256  Troup Soccer Complex  03:00 PM  2 11 vs 112AFC Lightning Troup 01 - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A4
 203199  Silverbacks Park  04:00 PM  Ren 14 vs 113Chiefs Premier 01 - CL I A 3 vs.Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A2

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203254  Scott Hudgens Park  10:00 AM  3 13 vs 16Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A 2 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A0
 203228  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 15 vs 19Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A 4 vs.NTH NASA 01/02 Premier - CL I A3
 203250  Walton High School  04:30 PM  1 112 vs 110Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A 2 vs.NTH NASA 01/02 Select - CL I A1
 203259  Gary Pirkle  04:30 PM  1 113 vs 111Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A 7 vs.NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203217  Troup Soccer Complex  01:00 PM  2 11 vs 15AFC Lightning Troup 01 - CL I A   vs.Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A 
 203232  Noonday Park  01:00 PM  02 110 vs 16NTH NASA 01/02 Select - CL I A   vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A 
 203261  MOBA Academy  01:00 PM  1 18 vs 13MOBA-01 Boys - CL I A 2 vs.Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A2
 203235  Silverbacks Park  02:00 PM  Ren 14 vs 112Chiefs Premier 01 - CL I A 4 vs.Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203202  Bunten Road Park  10:00 AM  1 13 vs 11Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A 4F vs.AFC Lightning Troup 01 - CL I A
Forfeited Game
0
 203226  Gary Pirkle  06:30 PM  1 112 vs 12Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A 2 vs.ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A4

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203269  GSA  09:00 AM  Bend 17 vs 18GSA South 01 B Red - CL I A 11 vs.MOBA-01 Boys - CL I A0
 203214  Riverline Park  01:00 PM  1 111 vs 112NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A5
 203258  Barrow County Leisure Services  01:00 PM  6 15 vs 16Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A 3 vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A1
 203238  Noonday Park  01:00 PM  11 19 vs 11NTH NASA 01/02 Premier - CL I A 4F vs.AFC Lightning Troup 01 - CL I A
Forfeited Game
0
 203244  Silverbacks Park  02:00 PM  Ren 14 vs 13Chiefs Premier 01 - CL I A 11 vs.Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A1
 203215  Metro North Pk  03:00 PM  1 110 vs 113NTH NASA 01/02 Select - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A4

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203222  MOBA Academy  08:00 AM  1 18 vs 14MOBA-01 Boys - CL I A 1 vs.Chiefs Premier 01 - CL I A5
 203251  Riverline Park  12:00 PM  1 111 vs 11NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A 2 vs.AFC Lightning Troup 01 - CL I A3
 203224  Walton High School  03:00 PM  1 112 vs 113Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A 0 vs.Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A0

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203243  Walton High School  10:00 AM  1 112 vs 16Pro-Profile All-In FC 02 Sugar Hill - CL I A   vs.Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A 
 203239  Riverline Park  01:00 PM  1 111 vs 17NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A 1 vs.GSA South 01 B Red - CL I A9
 203272  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 12 vs 113ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A 2 vs.Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A2
 203253  Silverbacks Park  02:00 PM  Ren 14 vs 15Chiefs Premier 01 - CL I A 4 vs.Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A0
 203225  Bunten Road Park  03:00 PM  1 13 vs 19Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A 0 vs.NTH NASA 01/02 Premier - CL I A2
 203233  Troup Soccer Complex  04:00 PM  2 11 vs 18AFC Lightning Troup 01 - CL I A   vs.MOBA-01 Boys - CL I A 

Bracket - Tuesday, November 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203248  Riverline Park  07:00 PM  1 111 vs 19NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A   vs.NTH NASA 01/02 Premier - CL I A 

Bracket - Friday, November 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203257  GSA  07:00 PM  Spen 17 vs 14GSA South 01 B Red - CL I A   vs.Chiefs Premier 01 - CL I A 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203246  Gary Pirkle  09:00 AM  1 113 vs 17Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A   vs.GSA South 01 B Red - CL I A 
 203203  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 12 vs 14ATHENS UNITED 01 GOLD - CL I A   vs.Chiefs Premier 01 - CL I A 
 203230  Bunten Road Park  11:30 AM  1 13 vs 111Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A   vs.NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A 
 203271  Barrow County Leisure Services  01:30 PM  6 15 vs 110Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A   vs.NTH NASA 01/02 Select - CL I A 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203262  TBD Classic 19U   --    --  18 vs 15MOBA-01 Boys - CL I A   vs.Piedmont SA - 01 - Gold - CL I A 
 203237  Bunten Road Park  09:45 AM  1 13 vs 113Atlanta Fire - U18/19 Boys Premier (2001/02) - CL I A   vs.Pro-Profile All-In FC01 Sugar Hill - CL I A 
 203266  Metro North Pk  01:00 PM  3 19 vs 14NTH NASA 01/02 Premier - CL I A   vs.Chiefs Premier 01 - CL I A 
 203211  Metro North Pk  03:00 PM  3 110 vs 111NTH NASA 01/02 Select - CL I A   vs.NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A 

Bracket - Friday, November 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203270  Riverline Park  07:00 PM  1 111 vs 14NTH- Smyrna 2001 Boys 1 - CL I A   vs.Chiefs Premier 01 - CL I A 

Bracket - Saturday, December 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 203227  Georgia Soccer Park  11:00 AM  2 16 vs 18Concorde Fire 2001/2002 Boys Central Elite - B19U - CL I A   vs.MOBA-01 Boys - CL I A