Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic III Orange
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A1 : TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange55255555555052 39  7  4 0
 A3 : Chiefs Premier 06 - CL III Orange52555555555052 33  10  5 0
 A6 : MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange05050552555037 0  31  0 0
 A12 : IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange05505505550035 10  28  1 1
 A5 : KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange55000522525031 5  19  3 0
 A8 : SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange05555055000030 2  36  1 0
 A13 : TASA Red 06 - CL III Orange55005025005027 6  31  0 0
 A9 : IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange50505520000022 5  21  0 0
 A10 : Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange50005500000015 -15  48  0 0
 A4 : GA Rush B2006 Azul - CL III Orange0050000002007 -26  59  0 1
 A7 : SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange0000-400502003 -22  45  2 0
 A2 : SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orang0000000000000 -37  77  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27607  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 A3 vs A6Chiefs Premier 06 - CL III Orange 5 vs.MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange1
 27561  Summit Baptist Church  09:00 AM  1 A5 vs A12KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange 4 vs.IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange3
 27558  Lakeshore Park  11:15 AM  1 A1 vs A2TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange 16 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange0
 27559  Galloway Athletic Complex  01:30 PM  1 A8 vs A9SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange 1 vs.IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange2
 27562  Franklin Gateway Sports Complex  03:15 PM  1 A7 vs A10SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange 0 vs.Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange6
 27560  Stars Athletic Club  06:00 PM  1 A4 vs A13GA Rush B2006 Azul - CL III Orange 1 vs.TASA Red 06 - CL III Orange7

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27568  Arizona Avenue  11:00 AM  1 A9 vs A12IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange 2 vs.IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange3
 27570  Lakeshore Park  11:15 AM  1 A1 vs A4TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange 13 vs.GA Rush B2006 Azul - CL III Orange1
 27571  Hubert Park  01:00 PM  2 A6 vs A2MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange 3 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange0
 27621  Summit Baptist Church  05:30 PM  1 A5 vs A10KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange 4 vs.Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27614  Summit Baptist Church  09:00 AM  1 A5 vs A8KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange 0 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange4
 27565  Tramore - CASL  10:00 AM  1 A6 vs A13MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange 2 vs.TASA Red 06 - CL III Orange6
 27563  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A3 vs A1Chiefs Premier 06 - CL III Orange 2 vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange2
 27566  Wade Walker Park  01:30 PM  5 A9 vs A10IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange 8 vs.Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange1
 27567  Wade Walker Park  03:00 PM  10 A12 vs A7IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange 3 vs.SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange2
 27564  Midway Park - Decatur  04:00 PM  1 A2 vs A4SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange 1 vs.GA Rush B2006 Azul - CL III Orange7

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27576  Galloway Athletic Complex  08:15 AM  1 A8 vs A2SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange 11 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange0
 27577  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 A4 vs A6GA Rush B2006 Azul - CL III Orange 4 vs.MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange6
 27575  Summit Baptist Church  01:30 PM  1 A5 vs A1KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange 0 vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange3
 27593  Pleasantdale Park  03:00 PM  2 A3 vs A13Chiefs Premier 06 - CL III Orange 5 vs.TASA Red 06 - CL III Orange2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27569  LakePoint Sports Center  09:00 AM  1 A5 vs A3KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange 0 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Orange2
 27572  Galloway Athletic Complex  11:30 AM  1 A8 vs A13SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange 6 vs.TASA Red 06 - CL III Orange5

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27573  Boundary Waters  03:00 PM  1 A10 vs A13Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange 1 vs.TASA Red 06 - CL III Orange3

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27619  Silverbacks Park  02:00 PM  Ren A3 vs A12Chiefs Premier 06 - CL III Orange 4 vs.IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange1
 27587  Stars Athletic Club  02:00 PM  2 A4 vs A10GA Rush B2006 Azul - CL III Orange 1 vs.Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27580  Sutton Middle School  09:00 AM  1 A8 vs A4SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange 6 vs.GA Rush B2006 Azul - CL III Orange0
 27581  LakePoint Sports Center  12:00 PM  1 A5 vs A7KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange 4 vs.SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange2
 27582  Arizona Avenue  01:30 PM  2 A12 vs A13IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange 5 vs.TASA Red 06 - CL III Orange3
 27583  Pleasantdale Park  02:00 PM  2 A3 vs A9Chiefs Premier 06 - CL III Orange 3 vs.IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27617  Wade Walker Park  03:00 PM  4 A9 vs A4IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange 6 vs.GA Rush B2006 Azul - CL III Orange0

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27588  Adams Park  12:00 PM  1 A7 vs A1SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange 0 vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange9

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27579  Hubert Park  03:00 PM  1 A6 vs A1MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange 1 vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange9

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27590  Calhoun Soccer Complex  10:00 AM  1 A1 vs A8TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange 11 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange1
 27596  Providence Christian Academy  03:00 PM  2 A13 vs A5TASA Red 06 - CL III Orange 1 vs.KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange1
 27591  Arizona Avenue  04:30 PM  2 A12 vs A4IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange 7 vs.GA Rush B2006 Azul - CL III Orange1
 27592  Arizona Avenue  05:00 PM  1 A9 vs A7IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange 4F vs.SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27586  Arizona Avenue  11:00 AM  1 A9 vs A5IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange 3 vs.KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange3
 27578  Chestnut Log  05:00 PM  4 A10 vs A2Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange 6 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange1

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27594  Arizona Avenue  12:00 PM  3 A9 vs A1IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange 1 vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange7
 27595  Boundary Waters  01:00 PM  2 A10 vs A8Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange 4 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange5
 27602  Midway Park - Decatur  02:30 PM  1 A2 vs A5SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange 0 vs.KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange12
 27598  Hubert Park  04:00 PM  2 A6 vs A12MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange 2 vs.IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange1
 27601  Providence Christian Academy  05:00 PM  2 A13 vs A7TASA Red 06 - CL III Orange 4 vs.SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange2
 27599  Silverbacks Park  05:00 PM  Ren A3 vs A4Chiefs Premier 06 - CL III Orange 6 vs.GA Rush B2006 Azul - CL III Orange0

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27623  Hubert Park  01:00 PM  4 A6 vs A9MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange 3 vs.IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange2
 27620  North Atlanta HS  04:30 PM  1 A7 vs A8SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange 3 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange4

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27603  Calhoun Soccer Complex  01:00 PM  1 A1 vs A10TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange 11 vs.Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange0
 27600  Wade Walker Park  01:30 PM  4 A12 vs A8IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange 5 vs.SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange1
 27605  Adams Park  04:30 PM  1 A7 vs A2SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange 4 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange2
 27608  Providence Christian Academy  07:00 PM  2 A13 vs A9TASA Red 06 - CL III Orange 0 vs.IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange0

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27584  Arizona Avenue  09:00 AM  2 A12 vs A2IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange 6 vs.SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange0
 27611  Summit Baptist Church  01:30 PM  1 A5 vs A6KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange 1 vs.MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange1

Bracket - Friday, November 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27574  Adams Park  07:30 PM  1 A7 vs A3SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange 1 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Orange5

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27613  Sutton Middle School  09:00 AM  1 A8 vs A3SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange 1 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Orange4
 27610  Stars Athletic Club  01:00 PM  5 A4 vs A7GA Rush B2006 Azul - CL III Orange 2 vs.SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange2
 27615  Providence Christian Academy  03:00 PM  2 A13 vs A1TASA Red 06 - CL III Orange 0 vs.TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange8
 27612  Midway Park - Decatur  03:00 PM  1 A2 vs A9SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange 0 vs.IAFC 06 Boys Excel - CL III Orange0
 27604  Arizona Avenue  05:00 PM  3 A12 vs A10IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange 4 vs.Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27618  Chestnut Log  02:30 PM  3 A10 vs A3Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange 1 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Orange7
 27606  Stars Athletic Club  06:00 PM  1 A4 vs A5GA Rush B2006 Azul - CL III Orange 0 vs.KCSC CANNONS - BU14 - CL III Orange3

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27609  Calhoun Soccer Complex  09:00 AM  1 A1 vs A12TRAC Calhoun Red Wolves - B14U - CL III Orange 8 vs.IAFC 06 Boys Gold - CL III Orange1
 27616  Hubert Park  10:00 AM  4 A6 vs A7MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange 2 vs.SSA Chelsea 06B Select Black - CL III Orange0
 27622  Midway Park - Decatur  10:30 AM  1 A2 vs A13SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange 0 vs.TASA Red 06 - CL III Orange7

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27589  Chestnut Log  01:00 PM  4 A10 vs A6Georgia Storm 06B Silver - CL III Orange 2 vs.MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange4
 27597  Midway Park - Decatur  02:00 PM  1 A2 vs A3SSA Chelsea 06B Select Gold Premier - CL III Orange 0 vs.Chiefs Premier 06 - CL III Orange5

Bracket - Sunday, December 01, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 27585  Galloway Athletic Complex  01:00 PM  1 A8 vs A6SSA Chelsea 06B Select Yellow - CL III Orange 1 vs.MAYS Striker 06B Blue B13U - CL III Orange2