Username: 
  Password: 

Team Schedules - 15U Classic II Red
Flight Notice:

Do not miss the Fall 2019 end of season Georgia Soccer Presidents Cup tournament

Sign up today!

PRESIDENTS CUP STATE CHAMPIONSHIP

Classic 2 and below level teams
November 2-3

www.gapresidentscup.com

 
 
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A11 : BFC - 05B Gold - CL II Red550555     025 16  8  2 0
 A7 : Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II55552      022 9  3  5 0
 A1 : AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red550055     020 8  8  7 0
 A8 : DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red555005     020 7  11  4 0
 A9 : UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red550205     017 1  16  6 1
 A5 : LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red0055502    017 1  11  4 1
 A4 : GSA North 05B Red - CL II Red0050505    015 -5  19  6 0
 A10 : ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red550250     -512 -1  15  2 0
 A12 : Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL 0055       010 2  9  2 0
 A6 : SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red005500     010 -9  17  6 0
 A3 : OconeeFC 15U Boys - CL II Red0000       00 -12  27  0 0
 A2 : GSA South 05 B Red - CL II Red0000000    00 -17  25  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214599  Mudcreek  08:30 AM  MC 4 A6 vs A9SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 1 vs.UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red3
 214595  GSA  05:00 PM  Schr A2 vs A1GSA South 05 B Red - CL II Red 1 vs.AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red4
 214597  Rabbit Hill Park  05:00 PM  5 A4 vs A11GSA North 05B Red - CL II Red 2 vs.BFC - 05B Gold - CL II Red8
 214598  CGSA - Warner Robins  05:00 PM  9 A5 vs A10LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red 1 vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red2

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214604  Tramore  08:45 AM  11 A6 vs A11SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 1 vs.BFC - 05B Gold - CL II Red6
 214610  Ocee Elementary  11:00 AM  1 A7 vs A12Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 2 vs.Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red0
 214628  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A4 vs A10GSA North 05B Red - CL II Red 1 vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red4
 214616  Wade Walker Park  02:00 PM  9 A8 vs A2DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 4 vs.GSA South 05 B Red - CL II Red2
 214627  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A9 vs A5UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red 3 vs.LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214606  Wade Walker Park  09:00 AM  10 A8 vs A9DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 7 vs.UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red2
 214605  Ocee Elementary  11:00 AM  1 A7 vs A10Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 4 vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red0
 214602  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A4 vs A2GSA North 05B Red - CL II Red 2 vs.GSA South 05 B Red - CL II Red0
 214603  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A5 vs A12LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red 2 vs.Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red0
 214601  Troup Soccer Complex  01:30 PM  2 A1 vs A3AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red 4 vs.OconeeFC 15U Boys - CL II Red1

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214630  Georgia Soccer Park  11:00 AM  4 A12 vs A2Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red 8 vs.GSA South 05 B Red - CL II Red2
 214611  Wade Walker Park  12:00 PM  10 A8 vs A11DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 2 vs.BFC - 05B Gold - CL II Red0
 214614  Tramore  01:45 PM  10 A6 vs A4SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 3 vs.GSA North 05B Red - CL II Red2
 214625  Troup Soccer Complex  03:00 PM  2 A1 vs A7AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red 1 vs.Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214609  Mudcreek  09:45 AM  MC 4 A6 vs A2SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 1 vs.GSA South 05 B Red - CL II Red0
 214607  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A4 vs A1GSA North 05B Red - CL II Red 2 vs.AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red1
 214608  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A5 vs A3LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red 5 vs.OconeeFC 15U Boys - CL II Red2
 214612  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A9 vs A10UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red 1 vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214629  Oglethorpe Salamone  12:00 PM  1 A11 vs A3BFC - 05B Gold - CL II Red 14 vs.OconeeFC 15U Boys - CL II Red1
 214648  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A4 vs A5GSA North 05B Red - CL II Red 0 vs.LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214613  Troup Soccer Complex  01:00 PM  2 A1 vs A5AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red 3 vs.LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red2
 214617  Rhodes Jordan Park  05:00 PM  3 A9 vs A12UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red 3 vs.Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red5

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214600  Ocee Elementary  01:00 PM  1 A7 vs A8Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 3 vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red1

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214623  Eagles Soccer Academy  08:30 AM  3 A10 vs A2ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red 4 vs.GSA South 05 B Red - CL II Red1
 214621  Wade Walker Park  09:00 AM  10 A8 vs A4DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 2 vs.GSA North 05B Red - CL II Red3
 214622  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A9 vs A3UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red 4 vs.OconeeFC 15U Boys - CL II Red2
 214620  Ocee Elementary  04:00 PM  1 A7 vs A5Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 1 vs.LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red1
 214619  Tramore  05:15 PM  10 A6 vs A1SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 0 vs.AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214618  Oglethorpe Salamone  11:00 AM  1 A11 vs A10BFC - 05B Gold - CL II Red 7 vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red2
 214656  GSA  05:00 PM  Spen A2 vs A11GSA South 05 B Red - CL II Red 0 vs.BFC - 05B Gold - CL II Red2

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214626  Wade Walker Park  09:00 AM  9 A8 vs A6DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 3 vs.SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214633  Eagles Soccer Academy  10:45 AM  3 A10 vs A6ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red   vs.SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 
 214634  Oglethorpe Salamone  02:30 PM  1 A11 vs A5BFC - 05B Gold - CL II Red   vs.LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red 
 214635  Georgia Soccer Park  03:00 PM  3 A12 vs A4Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red   vs.GSA North 05B Red - CL II Red 
 214636  GSA  05:00 PM  Schr A2 vs A3GSA South 05 B Red - CL II Red   vs.OconeeFC 15U Boys - CL II Red 

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214632  Rhodes Jordan Park  02:00 PM  3 A9 vs A7UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red   vs.Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214638  Eagles Soccer Academy  09:00 AM  3 A10 vs A8ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red   vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 
 214641  GSA  09:00 AM  Schr A2 vs A5GSA South 05 B Red - CL II Red   vs.LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red 
 214639  Oglethorpe Salamone  11:30 AM  1 A11 vs A7BFC - 05B Gold - CL II Red   vs.Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 
 214640  Georgia Soccer Park  01:00 PM  2 A12 vs A6Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red   vs.SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 
 214642  Oconee Veterans Park  06:00 PM  A A3 vs A4OconeeFC 15U Boys - CL II Red   vs.GSA North 05B Red - CL II Red 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214631  Avondale Dunaire Park  09:00 AM  1 A8 vs A1DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red   vs.AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red 
 214647  Oconee Veterans Park  02:00 PM  B A3 vs A6OconeeFC 15U Boys - CL II Red   vs.SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 
 214624  Oglethorpe Salamone  03:00 PM  1 A11 vs A12BFC - 05B Gold - CL II Red   vs.Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214645  Georgia Soccer Park  10:00 AM  3 A12 vs A8Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red   vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 
 214646  GSA  03:00 PM  Bend A2 vs A7GSA South 05 B Red - CL II Red   vs.Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214596  TBD C   --    --  A3 vs A12OconeeFC 15U Boys - CL II Red   vs.Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214651  GSA  11:00 AM  Bend A2 vs A9GSA South 05 B Red - CL II Red   vs.UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red 
 214650  Georgia Soccer Park  01:00 PM  4 A12 vs A10Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red   vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red 
 214649  Troup Soccer Complex  03:00 PM  2 A1 vs A11AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red   vs.BFC - 05B Gold - CL II Red 
 214653  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A4 vs A7GSA North 05B Red - CL II Red   vs.Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 
 214654  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 A5 vs A6LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red   vs.SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red 
 214652  Oconee Veterans Park  06:00 PM  A A3 vs A8OconeeFC 15U Boys - CL II Red   vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214643  Troup Soccer Complex  02:00 PM  3 A1 vs A10AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red   vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red 
 214644  Oglethorpe Salamone  02:30 PM  1 A11 vs A9BFC - 05B Gold - CL II Red   vs.UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red 
 214615  Ocee Elementary  02:30 PM  1 A7 vs A3Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red   vs.OconeeFC 15U Boys - CL II Red 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214660  Tramore  09:00 AM  11 A6 vs A7SSA Chelsea 05B Premier - CL II Red   vs.Concorde Fire 2005 Boys North Elite - B15U - CL II Red 
 214655  Ocee Elementary  10:00 AM  1 A12 vs A1Concorde Fire 2005 Boys Central Elite - B15U - CL II Red   vs.AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red 
 214658  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A4 vs A9GSA North 05B Red - CL II Red   vs.UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red 
 214659  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 A5 vs A8LEGION FC 2005 ELITE (fka SAF) - CL II Red   vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL II Red 
 214657  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A A3 vs A10OconeeFC 15U Boys - CL II Red   vs.ATL E Doraville 05BU15 White CL - CL II Red 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 214637  Troup Soccer Complex  06:00 PM  3 A1 vs A9AFC Lightning Troup 05 Red - CL II Red   vs.UFA Lawrenceville 05B Premier - CL II Red