Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic III Purple
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 1


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 T4 : OconeeFC 14U Boys - CL III Purple5055555555045 18  16  0 0
 T11 : Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III P55550555 5040 26  9  3 1
 T2 : ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple555555205 037 22  12  0 0
 T7 : Effingham United 06B - B14U - CL III Purple5550022055029 5  21  3 0
 T3 : GSA South 06 B White - CL III Purple0550050055025 6  22  0 0
 T9 : Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple5520550000022 -1  25  2 0
 T5 : Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL5025500550-621 6  16  3 3
 T1 : LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple0000050505015 -15  46  1 0
 T6 : Triumph 06 Boys - CL III Purple0000000055010 -21  39  4 0
 T10 : NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple000500200209 -20  42  2 0
 T8 : BFC - 06B White - CL III Purple00050000-4203 -26  40  0 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31034  Briscoe Park   09:00 AM  3 T5 vs T3Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple 2 vs.GSA South 06 B White - CL III Purple1
 31028  Granite Complex  03:15 PM  1 T6 vs T11Triumph 06 Boys - CL III Purple 1 vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple5
 31026  Southern Pines Park  05:00 PM  1 T1 vs T2LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple 2 vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple8
 31027  Bethesda Park  05:00 PM  Park T9 vs T8Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple 6 vs.BFC - 06B White - CL III Purple0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31071  Oglethorpe Salamone  11:30 AM  1 T8 vs T3BFC - 06B White - CL III Purple 0 vs.GSA South 06 B White - CL III Purple5
 31035  Southern Pines Park  03:00 PM  1 T1 vs T4LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple 2 vs.OconeeFC 14U Boys - CL III Purple8
 31037  Granite Complex  03:45 PM  1 T6 vs T2Triumph 06 Boys - CL III Purple 0 vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple6

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31045  Sand Hill Park  01:00 PM  1 T7 vs T5Effingham United 06B - B14U - CL III Purple 2 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple1
 31032  Noonday Park  03:00 PM  01 T10 vs T9NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple 2 vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple3
 31033  Scott Hudgens Park  03:00 PM  5 T11 vs T8Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple 4 vs.BFC - 06B White - CL III Purple0
 31030  GSA  03:00 PM  Bend T3 vs T1GSA South 06 B White - CL III Purple 7 vs.LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple0
 31031  Holland Sports Complex  05:00 PM  4 T2 vs T4ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple 3 vs.OconeeFC 14U Boys - CL III Purple2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31047  Oglethorpe Salamone  10:30 AM  1 T8 vs T6BFC - 06B White - CL III Purple 3 vs.Triumph 06 Boys - CL III Purple0
 31059  Holland Sports Complex  12:00 PM  3 T2 vs T3ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple 5 vs.GSA South 06 B White - CL III Purple3
 31049  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A T4 vs T10OconeeFC 14U Boys - CL III Purple 5 vs.NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple0
 31051  Sand Hill Park  03:00 PM  1 T7 vs T1Effingham United 06B - B14U - CL III Purple 7 vs.LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31036  Noonday Park  03:00 PM  01 T10 vs T11NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple 1 vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple3
 31048  Bethesda Park  03:00 PM  Bute T9 vs T5Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple1
 31038  Sand Hill Park  03:30 PM  1 T7 vs T3Effingham United 06B - B14U - CL III Purple 3 vs.GSA South 06 B White - CL III Purple1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31052  Metro North Pk  03:00 PM  3 T10 vs T6NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple 4 vs.Triumph 06 Boys - CL III Purple3

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31040  Oglethorpe Salamone  08:30 AM  1 T8 vs T2BFC - 06B White - CL III Purple 1 vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple6
 31041  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A T4 vs T6OconeeFC 14U Boys - CL III Purple 5 vs.Triumph 06 Boys - CL III Purple0
 31046  GSA  04:00 PM  Bend T3 vs T9GSA South 06 B White - CL III Purple 3 vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple1
 31039  Southern Pines Park  05:00 PM  1 T1 vs T5LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple4
 31057  Bunten Road Park  05:00 PM  2 T11 vs T7Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple 5 vs.Effingham United 06B - B14U - CL III Purple0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31055  Bethesda Park  01:00 PM  Bute T9 vs T7Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple 4 vs.Effingham United 06B - B14U - CL III Purple1
 31078  Oconee Veterans Park  02:30 PM  A T4 vs T11OconeeFC 14U Boys - CL III Purple 3 vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31042  Metro North Pk  11:00 AM  3 T10 vs T2NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple 0 vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple8
 31050  Bunten Road Park  11:30 AM  1 T11 vs T3Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple 6 vs.GSA South 06 B White - CL III Purple2
 31044  Oglethorpe Salamone  11:30 AM  1 T8 vs T4BFC - 06B White - CL III Purple 2 vs.OconeeFC 14U Boys - CL III Purple3
 31043  Granite  01:00 PM  1 T6 vs T1Triumph 06 Boys - CL III Purple 2 vs.LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple4

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31079  Briscoe Park   01:00 PM  6 T5 vs T10Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple 6 vs.NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple1
 31060  GSA  03:00 PM  Spen T3 vs T4GSA South 06 B White - CL III Purple 1 vs.OconeeFC 14U Boys - CL III Purple2

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31054  Scott Hudgens Park  09:00 AM  3 T11 vs T5Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple 3 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple0

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31029  Sand Hill Park  05:00 PM  1 T7 vs T10Effingham United 06B - B14U - CL III Purple 3 vs.NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31056  Bethesda Park  11:00 AM  Park T9 vs T1Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple 4 vs.LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple1
 31067  GSA  01:00 PM  Bend T3 vs T6GSA South 06 B White - CL III Purple 5 vs.Triumph 06 Boys - CL III Purple2
 31066  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A T4 vs T5OconeeFC 14U Boys - CL III Purple 3 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple2
 31065  Sand Hill Park  06:00 PM  1 T7 vs T2Effingham United 06B - B14U - CL III Purple 2 vs.ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple2

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31061  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 T2 vs T5ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple 1 vs.Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple2

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31063  Southern Pines Park  01:00 PM  1 T1 vs T10LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple 5 vs.NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple2
 31068  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A T4 vs T7OconeeFC 14U Boys - CL III Purple 3 vs.Effingham United 06B - B14U - CL III Purple1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31077  Oglethorpe Salamone  08:00 AM  1 T8 vs T7BFC - 06B White - CL III Purple 1 vs.Effingham United 06B - B14U - CL III Purple6
 31073  Granite  01:00 PM  1 T6 vs T7Triumph 06 Boys - CL III Purple 1 vs.Effingham United 06B - B14U - CL III Purple4
 31064  Bunten Road Park  03:00 PM  1 T11 vs T1Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple 4 vs.LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31072  Briscoe Park   11:00 AM  3 T5 vs T8Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple 4 vs.BFC - 06B White - CL III Purple0
 31075  Bethesda Park  11:00 AM  Bute T9 vs T4Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple 3 vs.OconeeFC 14U Boys - CL III Purple4
 31076  GSA  01:00 PM  Bend T3 vs T10GSA South 06 B White - CL III Purple 4 vs.NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple1

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31070  Holland Sports Complex  10:00 AM  4 T2 vs T9ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple 5 vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple0
 31053  Southern Pines Park  05:00 PM  1 T1 vs T8LEGION FC DUBLIN 2006 (fka SAF) - CL III Purple 4F vs.BFC - 06B White - CL III Purple
Forfeited Game
0

Bracket - Wednesday, November 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31058  Noonday Park  07:00 PM  01 T10 vs T8NTH NASA 06 Select MN/QP - CL III Purple 2 vs.BFC - 06B White - CL III Purple2

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31074  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 T2 vs T11ATHENS UNITED 06 BLACK - CL III Purple   vs.Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31062  Bunten Road Park  09:45 AM  2 T11 vs T9Atlanta Fire - U14 Boys Premier (2006) - CL III Purple 5 vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple0
 31069  Briscoe Park   11:00 AM  3 T5 vs T6Pro-Profile All-In FC - Snellville B2006 Gold - CL III Purple 1 vs.Triumph 06 Boys - CL III Purple3

Bracket - Wednesday, December 04, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 31080  HENDERSON FIELDS  07:00 PM  3 T6 vs T9Triumph 06 Boys - CL III Purple 3 vs.Steamers FC - 06B - Black - CL III Purple2