Username: 
  Password: 

Team Schedules - 19U Classic III
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 2


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 2 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 27 : RHSC 2002 Boys Premier - CL III5555555555  050 36  6  0 0
 212 : UFA 02/01B Gold - CL III25505555555 047 18  19  13 0
 24 : Sacred Heart Raiders 2001 - CL III55550505555 045 25  16  1 0
 22 : BFC - 00 Gold - CL III502555555 0 037 16  20  1 0
 29 : SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III050055520552034 14  22  5 1
 213 : UFA Mountains 01B White - CL III050502505025029 5  27  2 2
 25 : LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III25250050000 019 -5  32  8 1
 23 : NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III5000505202  019 -2  29  2 0
 21 : AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III000200005550017 -17  49  1 2
 28 : SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III5525-420000  015 -9  23  3 1
 26 : SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III5050000 0050015 -16  48  7 2
 210 : Thomson Revolution- B19U - CL III00 000-4-4-400 0-12 -32  47  4 0
 211 : TRFC - B19U WACO - CL III0 0000-4-4-4-40 -8-24 -33  57  1 0

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191735  Tyus Park  11:00 AM  1 21 vs 22AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III 2 vs.BFC - 00 Gold - CL III7
 191736  Franklin Gateway Sports Complex  11:30 AM  1 28 vs 29SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 2 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III1
 191738  Pearl  01:00 PM  2 24 vs 213Sacred Heart Raiders 2001 - CL III 2 vs.UFA Mountains 01B White - CL III1
 191739  Southern Pines Park  03:10 PM  1 25 vs 212LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III 4 vs.UFA 02/01B Gold - CL III4
 191740  Devaul Henderson Park - RH  05:00 PM  1 27 vs 210RHSC 2002 Boys Premier - CL III 5 vs.Thomson Revolution- B19U - CL III0
 191737  North Floyd Park  05:30 PM  1 26 vs 211SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III 8 vs.TRFC - B19U WACO - CL III0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191742  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 22 vs 24BFC - 00 Gold - CL III 3 vs.Sacred Heart Raiders 2001 - CL III4
 191743  Roper Park  02:00 PM  5 213 vs 26UFA Mountains 01B White - CL III 5 vs.SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III0
 191744  Tramore  03:15 PM  11 29 vs 210SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III 4 vs.Thomson Revolution- B19U - CL III1
 191741  Metro North Pk  05:30 PM  3 23 vs 21NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 4 vs.AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III3

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191747  Tramore  12:00 PM  11 29 vs 212SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III 2 vs.UFA 02/01B Gold - CL III3
 191749  Tyus Park  01:00 PM  1 21 vs 24AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III 2 vs.Sacred Heart Raiders 2001 - CL III6
 191750  Washington Co. HS  02:00 PM  1 210 vs 211Thomson Revolution- B19U - CL III   vs.TRFC - B19U WACO - CL III 
 191748  Southern Pines Park  02:30 PM  1 25 vs 23LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III 3 vs.NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III2
 191752  Franklin Gateway Sports Complex  06:15 PM  1 28 vs 213SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 3 vs.UFA Mountains 01B White - CL III2

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191755  Devaul Henderson Park - RH  12:00 PM  1 27 vs 23RHSC 2002 Boys Premier - CL III 4 vs.NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III1
 191753  Washington Co. HS  01:00 PM  1 211 vs 212TRFC - B19U WACO - CL III 0 vs.UFA 02/01B Gold - CL III8
 191754  Thomson McDuffie Middle School  02:00 PM  1 210 vs 213Thomson Revolution- B19U - CL III 2 vs.UFA Mountains 01B White - CL III3
 191756  Tyus Park  03:00 PM  1 21 vs 25AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III 1 vs.LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III1
 191757  Adams Park  04:00 PM  1 28 vs 22SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 2 vs.BFC - 00 Gold - CL III2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191759  Thomson McDuffie Middle School  12:00 PM  1 210 vs 22Thomson Revolution- B19U - CL III 0 vs.BFC - 00 Gold - CL III3
 191760  North Floyd Park  01:00 PM  1 26 vs 21SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III 2 vs.AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191768  Pearl  02:00 PM  2 24 vs 210Sacred Heart Raiders 2001 - CL III 8 vs.Thomson Revolution- B19U - CL III0
 191770  Devaul Henderson Park - RH  02:00 PM  1 27 vs 21RHSC 2002 Boys Premier - CL III 8 vs.AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III2
 191765  Fowler Park  05:00 PM  7 212 vs 22UFA 02/01B Gold - CL III 1 vs.BFC - 00 Gold - CL III4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191774  Fowler Park  11:00 AM  5 212 vs 24UFA 02/01B Gold - CL III 4 vs.Sacred Heart Raiders 2001 - CL III3
 191773  Southern Pines Park  03:00 PM  1 25 vs 211LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III 9 vs.TRFC - B19U WACO - CL III1
 191775  Mudcreek  05:15 PM  MC 3 29 vs 27SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III 1 vs.RHSC 2002 Boys Premier - CL III2

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191778  Thomson McDuffie Middle School  01:00 PM  1 211 vs 27TRFC - B19U WACO - CL III 0 vs.RHSC 2002 Boys Premier - CL III8
 191777  Mudcreek  01:45 PM  MC 3 29 vs 21SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III 6 vs.AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III2

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191767  Marathon Park  04:30 PM  3 29 vs 25SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III 3 vs.LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III1

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191787  Thomson McDuffie Middle School  09:00 AM  1 211 vs 29TRFC - B19U WACO - CL III 0 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III8
 191785  Roper Park  02:00 PM  5 213 vs 27UFA Mountains 01B White - CL III 1 vs.RHSC 2002 Boys Premier - CL III6
 191786  Oglethorpe Salamone  02:30 PM  1 22 vs 25BFC - 00 Gold - CL III 7 vs.LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III1
 191783  Noonday Park  03:00 PM  01 23 vs 24NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 1 vs.Sacred Heart Raiders 2001 - CL III6

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191793  Noonday Park  01:00 PM  01 23 vs 26NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 4 vs.SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III1
 191794  Roper Park  02:00 PM  5 213 vs 29UFA Mountains 01B White - CL III 3 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III3
 191789  Fowler Park  07:00 PM  5 212 vs 210UFA 02/01B Gold - CL III 4F vs.Thomson Revolution- B19U - CL III
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191799  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 22 vs 29BFC - 00 Gold - CL III 3 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III2
 191798  Roper Park  02:00 PM  5 213 vs 211UFA Mountains 01B White - CL III 4F vs.TRFC - B19U WACO - CL III
Forfeited Game
0
 191800  Adams Park  02:00 PM  1 28 vs 23SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 2 vs.NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III1
 191782  North Floyd Park  05:00 PM  1 26 vs 212SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III 1 vs.UFA 02/01B Gold - CL III4

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191806  Thomson McDuffie Middle School  12:00 PM  1 210 vs 23Thomson Revolution- B19U - CL III
Forfeited Game
 0 vs.NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III4F
 191803  North Floyd Park  01:00 PM  1 26 vs 27SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III 1 vs.RHSC 2002 Boys Premier - CL III12
 191805  Mudcreek  01:55 PM  MC 3 29 vs 24SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III 1 vs.Sacred Heart Raiders 2001 - CL III0
 191804  Oglethorpe Salamone  04:00 PM  1 22 vs 211BFC - 00 Gold - CL III 4F vs.TRFC - B19U WACO - CL III
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191811  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 22 vs 213BFC - 00 Gold - CL III 4 vs.UFA Mountains 01B White - CL III2
 191809  Pearl  02:00 PM  2 24 vs 211Sacred Heart Raiders 2001 - CL III 4F vs.TRFC - B19U WACO - CL III
Forfeited Game
0
 191808  Devaul Henderson Park - RH  02:00 PM  1 27 vs 28RHSC 2002 Boys Premier - CL III 4F vs.SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III
Forfeited Game
0
 191810  Southern Pines Park  02:30 PM  1 25 vs 210LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III 4F vs.Thomson Revolution- B19U - CL III
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191812  North Floyd Park  01:30 PM  1 26 vs 29SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III 1 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III10
 191745  Adams Park  02:00 PM  1 28 vs 211SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 0F vs.TRFC - B19U WACO - CL III
Forfeited Game
0
 191802  Roper Park  03:00 PM  5 213 vs 21UFA Mountains 01B White - CL III 6 vs.AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III1

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191751  North Floyd Park  10:00 AM  1 26 vs 22SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III   vs.BFC - 00 Gold - CL III 
 191762  Devaul Henderson Park - RH  12:00 PM  1 27 vs 25RHSC 2002 Boys Premier - CL III 7 vs.LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III0
 191761  Adams Park  04:00 PM  1 28 vs 24SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 1 vs.Sacred Heart Raiders 2001 - CL III4
 191763  Fowler Park  07:00 PM  7 212 vs 213UFA 02/01B Gold - CL III 2 vs.UFA Mountains 01B White - CL III0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191772  Tyus Park  01:00 PM  1 21 vs 28AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III 5 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III2
 191776  Noonday Park  01:00 PM  01 23 vs 213NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 3 vs.UFA Mountains 01B White - CL III3
 191758  Hope Church  01:00 PM  1 24 vs 26Sacred Heart Raiders 2001 - CL III 9 vs.SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III1

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191788  Tyus Park  01:00 PM  1 21 vs 210AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III 8 vs.Thomson Revolution- B19U - CL III0
 191780  Roper Park  01:00 PM  5 213 vs 25UFA Mountains 01B White - CL III 3 vs.LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III1
 191807  Noonday Park - CASL  03:00 PM  10 23 vs 212NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 2 vs.UFA 02/01B Gold - CL III3
 191766  Adams Park  03:00 PM  1 28 vs 26SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 0CC vs.SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III0CC

Bracket - Tuesday, November 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191764  Noonday  08:15 PM  2 23 vs 29NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 4 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Blue - CL III4

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191790  Thomson McDuffie Middle School  12:00 PM  1 211 vs 21TRFC - B19U WACO - CL III 3 vs.AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III4
 191792  Hope Church  12:00 PM  1 24 vs 25Sacred Heart Raiders 2001 - CL III 4 vs.LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III2
 191771  Thomson McDuffie Middle School  02:00 PM  1 210 vs 26Thomson Revolution- B19U - CL III 3 vs.SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III4
 191784  South Forsyth  07:00 PM  2 212 vs 28UFA 02/01B Gold - CL III 4 vs.SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191795  Tyus Park  01:00 PM  1 21 vs 212AFC Lightning Griffin 01 Navy - CL III 1 vs.UFA 02/01B Gold - CL III4
 191779  Thomson McDuffie Middle School  01:00 PM  1 210 vs 28Thomson Revolution- B19U - CL III   vs.SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III 
 191791  Devaul Henderson Park - RH  02:00 PM  1 27 vs 22RHSC 2002 Boys Premier - CL III 6 vs.BFC - 00 Gold - CL III0
 191797  Southern Pines Park  03:15 PM  1 25 vs 26LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III 0CC vs.SSA 2001 Boys NTH GA Gray - CL III0CC

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191769  Washington Co. HS  01:00 PM  1 211 vs 23TRFC - B19U WACO - CL III   vs.NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 
 191796  Hope Church  01:00 PM  1 24 vs 27Sacred Heart Raiders 2001 - CL III   vs.RHSC 2002 Boys Premier - CL III 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 191746  Matt Community Park  01:00 PM  4 212 vs 27UFA 02/01B Gold - CL III   vs.RHSC 2002 Boys Premier - CL III 
 191781  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 22 vs 23BFC - 00 Gold - CL III   vs.NTH NASA 01/02 (B) Royal - CL III 
 191801  Southern Pines Park  02:30 PM  1 25 vs 28LEGION FC DUBLIN 2001 (fka SAF) - CL III   vs.SSA Chelsea 01/02B Select Black - CL III