Username: 
  Password: 

Team Schedules - 17U Classic III Red
       



Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red5055055555040 14  14  9 0
 A11 : Rapids FC 17UB - CL III Red0555255550037 17  17  1 2
 A9 : GA Rush B2003 Azul - CL III Red5555502055037 14  15  3 0
 A2 : BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red55550 2552034 16  14  6 0
 A6 : SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red5520502052026 8  16  8 0
 A8 : Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III R0055000525022 2  19  4 0
 A1 : GSA North 03B White - CL III Red5000552 50022 1  20  7 0
 A5 : ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red5500002055022 -1  29  4 2
 A4 : Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red0052002005014 -14  33  1 3
 A7 : All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red0000  000 00 -26  41  0 0
 A10 : SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red000000000 00 -31  61  0 1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234396  West Jackson MS  08:30 AM  1 A4 vs A9Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red 1 vs.GA Rush B2003 Azul - CL III Red3
 234394  Bryson Park  09:00 AM  2 A2 vs A11BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red 4 vs.Rapids FC 17UB - CL III Red2
 234395  Barrow County Leisure Services  11:45 AM  6 A3 vs A10Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red 10 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red0
 234397  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A5 vs A8ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red 4 vs.Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red1
 234398  Braly  05:00 PM  4 A6 vs A7SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red 3 vs.All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234422  Mary Street Park  01:00 PM  1 A11 vs A7Rapids FC 17UB - CL III Red 6 vs.All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red1
 234415  West Jackson MS  02:45 PM  1 A4 vs A2Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red 0 vs.BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red4
 234406  Holland Sports Complex  04:00 PM  4 A5 vs A10ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red 7 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red4
 234429  Rabbit Hill Park  07:00 PM  3 A1 vs A8GSA North 03B White - CL III Red 3 vs.Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red2

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234400  Ruby C. Fulbright Field  12:00 PM  2 A11 vs A3Rapids FC 17UB - CL III Red 5 vs.Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red2
 234401  Galloway Athletic Complex  12:30 PM  1 A10 vs A4SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red 1 vs.Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red6
 234402  Stars Athletic Club  04:00 PM  2A A9 vs A5GA Rush B2003 Azul - CL III Red 3 vs.ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red2
 234399  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A1 vs A2GSA North 03B White - CL III Red 2 vs.BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red5

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234412  Galloway Athletic Complex  10:00 AM  1 A10 vs A6SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red 0 vs.SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red10
 234444  Ruby C. Fulbright Field  03:30 PM  2 A11 vs A1Rapids FC 17UB - CL III Red 2 vs.GSA North 03B White - CL III Red0
 234420  Bryson Park  06:45 PM  2 A2 vs A5BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red 4 vs.ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red0

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234405  West Jackson MS  12:30 PM  1 A4 vs A11Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red 2 vs.Rapids FC 17UB - CL III Red2
 234408  Silverbacks Park  02:00 PM  FD A7 vs A8All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red 0 vs.Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red4
 234404  Barrow County Leisure Services  03:30 PM  6 A3 vs A1Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red 3 vs.GSA North 03B White - CL III Red2

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234423  Galloway Athletic Complex  02:15 PM  1 A10 vs A8SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red 1 vs.Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red4

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234410  Bryson Park  08:30 AM  2 A2 vs A3BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red 1 vs.Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red2
 234413  Stars Athletic Club  02:30 PM  2 A9 vs A7GA Rush B2003 Azul - CL III Red 5 vs.All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red0
 234409  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A1 vs A4GSA North 03B White - CL III Red 4 vs.Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red0
 234411  Rhodes Complex  05:00 PM  1 A11 vs A5Rapids FC 17UB - CL III Red 4 vs.ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red0

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234446  Stars Athletic Club  12:00 PM  2 A9 vs A3GA Rush B2003 Azul - CL III Red 2 vs.Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red0

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234414  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A5 vs A1ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red 2 vs.GSA North 03B White - CL III Red4
 234418  Bunten Road Park  01:30 PM  1 A8 vs A9Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red 1 vs.GA Rush B2003 Azul - CL III Red2

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234419  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A1 vs A6GSA North 03B White - CL III Red 1 vs.SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red1

Bracket - Friday, October 18, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234441  Barrow County Leisure Services  07:00 PM  6 A3 vs A8Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red 3 vs.Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red1

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234427  Notre Dame Academy  10:00 AM  1 A8 vs A11Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red 1 vs.Rapids FC 17UB - CL III Red3
 234424  Silverbacks Park  07:00 PM  Ren A7 vs A1All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red   vs.GSA North 03B White - CL III Red 

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234447  Notre Dame Academy  10:45 AM  1 A8 vs A4Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red 3 vs.Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red0

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234432  West Jackson MS  08:00 AM  1 A4 vs A5Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red 3 vs.ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red3
 234431  Barrow County Leisure Services  11:00 AM  6 A3 vs A6Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red 2 vs.SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red1
 234433  Ruby C. Fulbright Field  11:30 AM  2 A11 vs A9Rapids FC 17UB - CL III Red 3 vs.GA Rush B2003 Azul - CL III Red2
 234430  Bryson Park  06:00 PM  2 A2 vs A7BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red   vs.All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234426  Holland Sports Complex  10:00 AM  3 A5 vs A3ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red 1 vs.Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red3

Bracket - Tuesday, October 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234421  Barrow County Leisure Services  07:00 PM  6 A3 vs A4Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red 7 vs.Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red0

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234438  Galloway Athletic Complex  10:45 AM  1 A10 vs A11SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red 1 vs.Rapids FC 17UB - CL III Red10
 234435  Bunten Road Park  12:00 PM  1 A8 vs A2Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red 1 vs.BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red1
 234437  Braly  05:00 PM  4 A6 vs A4SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red 6 vs.Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red0

Bracket - Sunday, November 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234403  Bunten Road Park  04:30 PM  1 A8 vs A6Atlanta Fire - U17 Boys Premier (2003) - CL III Red 3 vs.SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red2

Bracket - Wednesday, November 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234407  Braly  07:30 PM  4 A6 vs A9SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red 2 vs.GA Rush B2003 Azul - CL III Red2

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234440  Bryson Park  02:00 PM  2 A2 vs A9BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red 5 vs.GA Rush B2003 Azul - CL III Red4
 234442  West Jackson MS  03:00 PM  1 A4 vs A7Alliance SC 03 Boys Elite - CL III Red 3 vs.All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red0
 234443  Holland Sports Complex  03:00 PM  3 A5 vs A6ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red 4 vs.SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red2
 234439  Hebron Christian Academy  05:00 PM  1 A1 vs A10GSA North 03B White - CL III Red 4 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red2

Bracket - Sunday, November 10, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234428  Stars Athletic Club  10:00 AM  1 A9 vs A10GA Rush B2003 Azul - CL III Red 5 vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red0
 234416  Braly  05:00 PM  4 A6 vs A11SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red 4 vs.Rapids FC 17UB - CL III Red3

Bracket - Tuesday, November 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234436  Silverbacks Park  07:00 PM  Ren A7 vs A3All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red 1 vs.Piedmont SA - 03 -Gold - CL III Red15

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234448  Silverbacks Park  09:30 AM  Stad A7 vs A5All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red 1 vs.ATHENS UNITED 03 BLACK - CL III Red5
 234445  North Atlanta HS  05:00 PM  1 A10 vs A2SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red 2 vs.BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red5

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234425  Braly  10:00 AM  4 A6 vs A2SSA Chelsea 03B Select Black 2 - CL III Red 1 vs.BPSC 03 Real FA - Premier - CL III Red1
 234434  Stars Athletic Club  06:00 PM  2 A9 vs A1GA Rush B2003 Azul - CL III Red 3 vs.GSA North 03B White - CL III Red1

Bracket - Tuesday, December 03, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 234417  Silverbacks Park  07:30 PM  Ren A7 vs A10All-In FC 03 Georgia Union - CL III Red   vs.SSA Chelsea 03B Select Yellow 1 - CL III Red