Username: 
  Password: 

Team Schedules - 17U Classic II Blue
Flight Notice:

Do not miss the Fall 2019 end of season Georgia Soccer Presidents Cup tournament

Sign up today!

PRESIDENTS CUP STATE CHAMPIONSHIP

Classic 2 and below level teams
November 2-3

www.gapresidentscup.com

 
 
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A10 : ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue5555555    035 19  8  7 0
 A3 : Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue055555 5   030 18  10  4 1
 A9 : Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue5500555    025 8  17  4 0
 A5 : UFA United FC 03B Gold - CL II Blue552055     022 10  11  4 1
 A2 : Covington YMC - B17U - CL II Blue555250     022 8  18  6 0
 A7 : NTH NASA 03 Milton - CL II Blue550005     015 4  10  7 0
 A6 : GSA North 03B Red - CL II Blue052500     012 -4  13  4 2
 A11 : TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue00505      -28 -4  16  1 1
 A8 : UFA 03B Gold - CL II Blue020005 0   07 -10  19  4 0
 A12 : NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue5005000    -46 -8  21  3 0
 A4 : UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue000050     05 -19  35  1 1
 A1 : Ambush SC B03 White - CL II Blue00000000   00 -22  39  6 1

Bracket - Saturday, September 07, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218232  Joe Cowan Park  10:00 AM  1 A11 vs A2TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue 0 vs.Covington YMC - B17U - CL II Blue3
 218233  West Gwinnett Park  02:45 PM  1 A10 vs A3ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue 6 vs.Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue2
 218237  Riverline Park  03:30 PM  1 A12 vs A1NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue 2 vs.Ambush SC B03 White - CL II Blue0
 218234  Union Co. HS  05:00 PM  1 A9 vs A4Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue 6 vs.UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue1
 218236  KRCS  06:30 PM  1 A7 vs A6NTH NASA 03 Milton - CL II Blue 4 vs.GSA North 03B Red - CL II Blue0

Bracket - Sunday, September 08, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218267  Riverline Park  01:30 PM  1 A12 vs A9NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue 0 vs.Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue4
 218235  Matt Community Park  01:30 PM  3 A8 vs A5UFA 03B Gold - CL II Blue 0 vs.UFA United FC 03B Gold - CL II Blue4
 218257  Covington Y Outdoor Center  02:30 PM  3 A2 vs A4Covington YMC - B17U - CL II Blue 7 vs.UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue3
 218262  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A6 vs A1GSA North 03B Red - CL II Blue 3 vs.Ambush SC B03 White - CL II Blue0

Bracket - Saturday, September 14, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218239  Gordon Street Center  11:30 AM  1 A3 vs A11Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue 8 vs.TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue1
 218242  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 A6 vs A8GSA North 03B Red - CL II Blue 2 vs.UFA 03B Gold - CL II Blue2
 218243  Riverline Park  02:00 PM  1 A12 vs A7NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue 0 vs.NTH NASA 03 Milton - CL II Blue2
 218240  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A4 vs A10UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue 0 vs.ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue8
 218238  Covington Y Outdoor Center  04:00 PM  3 A2 vs A1Covington YMC - B17U - CL II Blue 7 vs.Ambush SC B03 White - CL II Blue2
 218241  Pinckneyville Park - UFA Norcross  07:00 PM  5 A5 vs A9UFA United FC 03B Gold - CL II Blue 6 vs.Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue3

Bracket - Sunday, September 15, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218255  Fowler Park  11:00 AM  10 A8 vs A12UFA 03B Gold - CL II Blue 2 vs.NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue4
 218272  West Gwinnett Park  11:30 AM  1 A10 vs A9ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue 3 vs.Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue2
 218263  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A5 vs A2UFA United FC 03B Gold - CL II Blue 2 vs.Covington YMC - B17U - CL II Blue2

Bracket - Saturday, September 21, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218245  Joe Cowan Park  12:30 PM  1 A11 vs A4TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue 4 vs.UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue0
 218246  West Gwinnett Park  01:30 PM  1 A10 vs A5ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue 5 vs.UFA United FC 03B Gold - CL II Blue2
 218244  Webb Bridge Park  02:15 PM  1 A1 vs A3Ambush SC B03 White - CL II Blue 1 vs.Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue9
 218249  Covington Y Outdoor Center  02:30 PM  3 A2 vs A12Covington YMC - B17U - CL II Blue 2 vs.NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue1

Bracket - Sunday, September 22, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218260  Union Co. HS  02:30 PM  1 A9 vs A8Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue 2 vs.UFA 03B Gold - CL II Blue1
 218297  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A6 vs A12GSA North 03B Red - CL II Blue 2 vs.NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue1

Bracket - Saturday, September 28, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218251  West Jackson MS  02:15 PM  1 A3 vs A2Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue 10 vs.Covington YMC - B17U - CL II Blue1
 218252  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A5 vs A11UFA United FC 03B Gold - CL II Blue 5 vs.TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue0
 218254  KRCS  05:00 PM  1 A7 vs A9NTH NASA 03 Milton - CL II Blue 2 vs.Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue3

Bracket - Sunday, September 29, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218250  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A4 vs A1UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue 4 vs.Ambush SC B03 White - CL II Blue3

Bracket - Saturday, October 05, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218258  Joe Cowan Park  01:00 PM  1 A11 vs A6TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue 3 vs.GSA North 03B Red - CL II Blue0
 218261  Riverline Park  01:30 PM  1 A12 vs A3NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue 0 vs.Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue9
 218259  West Gwinnett Park  04:15 PM  1 A10 vs A7ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue 4 vs.NTH NASA 03 Milton - CL II Blue0
 218256  Webb Bridge Park  05:45 PM  1 A1 vs A5Ambush SC B03 White - CL II Blue 1 vs.UFA United FC 03B Gold - CL II Blue3

Bracket - Sunday, October 06, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218253  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A10GSA North 03B Red - CL II Blue 2 vs.ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue3
 218280  Webb Bridge Park  05:30 PM  1 A1 vs A9Ambush SC B03 White - CL II Blue 4 vs.Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue6

Bracket - Saturday, October 12, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218264  Rhodes Jordan Park  02:00 PM  3 A4 vs A3UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue 0 vs.Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue7
 218266  Fowler Park  05:00 PM  5 A8 vs A10UFA 03B Gold - CL II Blue 0 vs.ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue2

Bracket - Sunday, October 13, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218248  Fowler Park  11:00 AM  6 A8 vs A7UFA 03B Gold - CL II Blue 3 vs.NTH NASA 03 Milton - CL II Blue2

Bracket - Saturday, October 19, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218273  Rhodes Jordan Park  08:00 AM  3 A4 vs A12UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue   vs.NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue 
 218271  Joe Cowan Park  10:00 AM  1 A11 vs A8TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue   vs.UFA 03B Gold - CL II Blue 
 218270  West Jackson MS  12:30 PM  1 A3 vs A5Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue   vs.UFA United FC 03B Gold - CL II Blue 
 218269  Covington Y Outdoor Center  02:00 PM  3 A2 vs A6Covington YMC - B17U - CL II Blue   vs.GSA North 03B Red - CL II Blue 
 218268  Webb Bridge Park  02:15 PM  1 A1 vs A7Ambush SC B03 White - CL II Blue 0 vs.NTH NASA 03 Milton - CL II Blue5

Bracket - Sunday, October 20, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218288  Fowler Park  03:00 PM  7 A8 vs A3UFA 03B Gold - CL II Blue 1 vs.Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue3

Bracket - Saturday, October 26, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218279  West Gwinnett Park  12:15 PM  1 A10 vs A12ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue   vs.NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue 
 218276  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A6 vs A3GSA North 03B Red - CL II Blue   vs.Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue 
 218275  KRCS  03:00 PM  1 A7 vs A2NTH NASA 03 Milton - CL II Blue   vs.Covington YMC - B17U - CL II Blue 
 218278  Union Co. HS  04:30 PM  1 A9 vs A11Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue   vs.TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue 
 218277  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  5 A5 vs A4UFA United FC 03B Gold - CL II Blue   vs.UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue 

Bracket - Sunday, October 27, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218247  Union Co. HS  02:00 PM  1 A9 vs A6Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue   vs.GSA North 03B Red - CL II Blue 
 218274  Fowler Park  03:00 PM  7 A8 vs A1UFA 03B Gold - CL II Blue   vs.Ambush SC B03 White - CL II Blue 

Bracket - Saturday, November 02, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218282  West Jackson MS  10:45 AM  1 A3 vs A7Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue   vs.NTH NASA 03 Milton - CL II Blue 
 218281  Covington Y Outdoor Center  02:00 PM  3 A2 vs A8Covington YMC - B17U - CL II Blue   vs.UFA 03B Gold - CL II Blue 
 218284  Joe Cowan Park  03:00 PM  1 A11 vs A10TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue   vs.ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue 
 218285  Riverline Park  03:00 PM  1 A12 vs A5NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue   vs.UFA United FC 03B Gold - CL II Blue 
 218283  Rhodes Jordan Park  07:00 PM  3 A4 vs A6UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue   vs.GSA North 03B Red - CL II Blue 

Bracket - Saturday, November 09, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218287  Union Co. HS  12:00 PM  1 A9 vs A2Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue   vs.Covington YMC - B17U - CL II Blue 
 218290  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A6 vs A5GSA North 03B Red - CL II Blue   vs.UFA United FC 03B Gold - CL II Blue 
 218291  Riverline Park  02:00 PM  1 A12 vs A11NTH-Smyrna 2003 Boys - CL II Blue   vs.TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue 
 218286  West Gwinnett Park  02:15 PM  1 A10 vs A1ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue   vs.Ambush SC B03 White - CL II Blue 
 218289  KRCS  07:45 PM  1 A7 vs A4NTH NASA 03 Milton - CL II Blue   vs.UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue 

Bracket - Saturday, November 16, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218295  TBD C1   --    --  A4 vs A8UFA Lawrenceville 03B Red - CL II Blue   vs.UFA 03B Gold - CL II Blue 
 218293  Covington Y Outdoor Center  10:00 AM  3 A2 vs A10Covington YMC - B17U - CL II Blue   vs.ND Alianza Soccer Elite 03 CL B17 - CL II Blue 
 218294  West Jackson MS  12:30 PM  1 A3 vs A9Alliance SC-Gainesville 03B Archies - CL II Blue   vs.Mountain United S.A. - B17U - CL II Blue 
 218296  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  4 A5 vs A7UFA United FC 03B Gold - CL II Blue   vs.NTH NASA 03 Milton - CL II Blue 
 218292  Webb Bridge Park  04:30 PM  1 A1 vs A11Ambush SC B03 White - CL II Blue   vs.TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue 

Bracket - Sunday, November 17, 2019
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218265  KRCS  03:00 PM  1 A7 vs A11NTH NASA 03 Milton - CL II Blue   vs.TRAC Covered Bridge 03B - CL II Blue