Username: 
  Password: 


Shown below is the list of accepted teams for the Fall 2019 Athena/Classic/Academy/RIAS tournament for the age group.

   
16U BOYS RIAS 51 - Accepted Teams
Group Club/Team Name City Team ID  Head Coach
 A1 NTH QP Brower Galaxy Kennesaw 0Y198-05RB6U-0082   Michael Brower
 A2 Inter Atlanta 16UC Willis/Connell Atlanta 0Y113-02RB6U-1408   David Willis
 A3 Legacy Park SC - BR16U Kennesaw 0Y321-01RB6U-0002   Roger Edwards
 A4 LSA CA United - U16B Gainesville 0Y188-01RB6U-1382   Hector Solis
 A5 MAYS NW Cobb - BR16U Acworth 0Y152-01RB6U-4671   Jack Sobel
 A6 HCSA Crawley/Feliciano U16B McDonough 0Y179-01RB6U-0016   Forrest Crawley
 A7 PSA - Fiery Phoenix Winder 0Y117-01RB6U-0011   Andy Solorzano
 A8 NTH MN Redmond United Marietta 0Y198-05RB6U-0070   Tommy Redmond
 A9 MAYS East Cobb Phoenix- BR16U Smyrna 0Y152-05RB6U-1553   Steven Moody
 A10 Jackson Elite FC Jackson 0Y219-01RB6U-0094   Ryan McLendon
 A11 LSA Silverbacks - U16B Gainesville 0Y188-01RB6U-0041   Ian Kijanski
 A12 LSC Red Newnan 0Y204-03RB6U-0007   Matthew Pearce
 A13 NTH MN Kumar Strikers Marietta 0Y198-05RB6U-0071   Saurabh Kumar
 A14 LSA FC United - U16B Gainesvile 0Y188-01RB6U-0035   Victor Romero
 A15 LSC Black Peachtree City 0Y204-03RB6U-0005   Ken Wilcox
 A16 LSC Gray Peachtree City 0Y204-03RB6U-0006   Sean Campbell
 A17 LC Warriors - BR16U Barnesville 0Y222-01RB6U-0228   Travis Akins
 A18 GS DC Challengers Mableton 0Y280-04RB6U-0067   James Pete
 A19 College Park 16U Coed Forest Park 0Y215-01RB6U-1946   Rafael Garzon
 A20 Cherokee Rowdies Canton 0Y145-01RB6U-0007   Dan OConnell
 A21 Cherokee Real Steel Woodstock 0Y145-01RB6U-0006   Al Arabia
 A22 Cherokee Cyclones Canton 0Y145-01RB6U-0005   Antonio Amador
 A23 Upson SA Rec - BR16U - Duke Thomaston 0Y129-01RB6U-0338   Dawson Duke
 A24 CGSAWR Earthquakes Warner Robins 0Y144-01RB6U-9172   Dusty Frank
 A25 Atlanta Fire United Arsenal Duluth 0Y110-01RB6U-0070   Jeremy Lee
 A26 Atlanta Fire United - Asher Lawrenceville 0Y110-01RB6U-0071   Peter Asher
 A27 Columbus Punishers Columbus 0Y154-01RB6U-1652   Christopher Cochran
 A28 Columbus Gladiators Columbus 0Y154-01RB6U-1653   Stephen Lacey
 A29 Columbus Eagles Columbus 0Y154-01RB6U-1654   Alejandro Vilchiz Maya
 A30 Columbus Cougars Columbus 0Y154-01RB6U-1655   David Brooks
 A31 Sacred Heart United 16U Warner Robins 0Y211-01RB6U-0006   Martin Da Fieno
 A32 SSA Kennesaw U16B Mavericks-Baltzell/Triana(T/TH 7 Marietta 0Y160-65RB6U-0004   Orlando Triana
 A33 SSA Kennesaw U16B-Wild Mustangs- Hurioglu(M/W 7-8 Marietta 0Y160-65RB6U-0005   Serkan Hurioglu
 A34 SSA Coweta U16B McGeehan Newnan 0Y160-62RB6U-0002   Lawrence McGeehan
 A35 SSA Coweta U16B- Russell Peachtree City 0Y160-62RB6U-0003   James Russell
 A36 SSA Cobb 16UB Dynamo-Coach Davis Marietta 0Y160-11RB6U-0006   Bradford Davis
 A37 SSA Cobb 16UB Chelsea-Moctezuma Marietta 0Y160-11RB6U-0008   Jorge Moctezuma
 A38 SSA Cobb 16UB Impact-Coach Bowling Powder Springs 0Y160-11RB6U-0007   Alan Bowling
 A39 TASA- Harrison Lawrenceville 0Y284-01RB6U-0018   Glenn Harrison
 A40 FCYSL Real Fayette Fayetteville 0Y163-01RB6U-3731   Bryan McDermott
 A41 FCYSL FC Force Fayetteville 0Y163-01RB6U-3732   Brandy Holmes
 A42 SSA Paulding 16ub Tottenham Dallas 0Y160-63RB6U-0005   Jeremy Reimann
 A43 SSA Paulding 16ub 5 Stripes FC Dallas 0Y160-63RB6U-0007   Melvin Vaughan
 A44 Bryson Park 16U - Canes-Escalante Norcross 0Y271-75RB6U-0096   Julio Escalante
 A45 Georgia Storm Villa Rica U16B Villa Rica 0Y280-05RB6U-0623   Ed Baker
 A46 U16B PIKE STORM Meansville 0Y205-01RB6U-1039   Tom Tyree
 A47 Griffin Y.S.C. - BR16U Grayson 0Y173-01RB6U-5684   Victoria Denton
 A48 Steamers FC - BR16U Lawrenceville 0Y167-01RB6U-0023   Sean Davie
 A49 RYSA Revs U16B Rec Conyers 0Y208-02RB6U-0876   Mark Peay
 A50 Champions United Liverpool - 0Y315 - BR16U McDonough 0Y315-01RB6U-1237   Morris Okeleye
 A51 Fugees Soccer Club - BU15 Stone Mountain 0Y287-01RB5U-0028   Raphael Mulemba